8 powodów, dla których mężczyźni tracą zainteresowanie Tobą
Pocket

Szybkie wyszukiwanie w Google dotyczące tego, dlaczego mężczyźni tracą zainteresowanie kobietami, ukazuje wspólną odpowiedź: to wasza wina, szanowne panie. Niektóre artykuły obwiniają kobiety za nadwagę, zbytnią gadatliwość lub dbanie o równość kobiet (te okropne feministki!).

Zazwyczaj jednak, kiedy mężczyzna traci zainteresowanie Tobą, to nie ma to nic wspólnego z tym, co zrobiłaś dobrze lub źle. Właściwie nie masz, i prawdopodobnie nie powinnaś mieć, możliwości manipulowania obiektem zainteresowaniem kogoś innego

Oczywiście zawsze warto posiadać samokontrolę i sprawdzić, czy w jakiś ważny sposób przyczyniłaś się do rozpadu relacji, która wydawała się mieć jakiś potencjał.  Rzeczy takie: współzależność, brak uczciwości, bycie nadal zakochaną w swoim byłym lub zbyt wysokie oczekiwania. Ale są to powody do pojawienia się poważniejszych problemów związanych ze związkiem, a nie tylko jego brak zainteresowania.

Powodem, dla którego mężczyźni tracą zainteresowanie, często są związane z nim samymi i ich życiem, niż tym, jak głośno mówiłaś, jak wcześnie uprawialiście seks, i ile razy zadzwoniłaś.

Oto 8 częstych powodów, dla których mężczyźni tracą zainteresowanie. (A żaden z nich, nie ma z Tobą coś wspólnego).

#1 Ma do czynienia z własnymi demonami

Społeczeństwo nadal pokazuje mężczyzn, jako tych twardych supermanów, którzy nie mogą martwić się problemami emocjonalnymi. To bzdura. Wszyscy ludzie mają demony, obawy i bolesne doświadczenia ze swojej przeszłości, które nadal będą na nich wpływać w teraźniejszości.

Chociaż on może nie czuć się komfortowo przyznając się przed Tobą do tego, mężczyzna może stracić zainteresowanie związkiem, kiedy zda sobie sprawę, że ma całe mnóstwo bagażu z przeszłości, z którym musi sobie poradzić.

Musi zrobić to sam, bowiem nie każda wewnętrzna walka może zakończyć się przy pomocy kogoś z zewnątrz. To zdecydowanie nie Twoja wina, że z pewnymi rzeczami mężczyzna musi poradzić sobie sam.

#2 Coś w jego życiu uległo zmianie

Kiedy mężczyzna traci zainteresowanie Tobą, to prawdopodobnie coś się zmieniło. Jednak zazwyczaj nie chodzi tu o Ciebie. Pomyśl o tym, ile razy w Twoim życiu pojawiła się nowa możliwość, plan lub pomysł. To może się zdarzyć także w przypadku mężczyzny, z którym się spotykasz.

Może zdecydował, że chce podróżować. Może ma nowe możliwości zawodowe związane z przeprowadzką albo zajmą mu za dużo czasu, którego nie będzie miał dla Ciebie. Te wydarzenia życiowe zdarzają się. To nie będzie miało nic wspólnego z Tobą.

#3 Nie jest gotowy do zaangażowania się w związek

Wiele kobiet uważa, że to ich uwodzicielskie moce powodują, że mężczyźni angażują się w związek z nimi. Oznacza to, że jeżeli mężczyzna nie będzie chciał z nimi być, wówczas kobiety biorą to bardzo osobiście: „Co zrobiłam źle? To musi być moja wina”.

Jeśli facet nie jest gotowy do zaangażowania się w związek, nie będzie w stanie zaangażować się w relację z żadną kobietą. Angażowanie się w związek jest osobistym wyborem, którego nie można (i nie powinno się) wymuszać. To musi być w 100% jego wybór. I powody tego nie zawsze są samolubne. Może być po prostu świadomy swoich celów i doświadczeń, które chce zdobyć najpierw – lub wie, że pragniesz zupełnie innych rzeczy.

Może myślał, że jest gotowy, ale właściwie nie jest. Może był uczciwy, że nie chce się zaangażować, ale myślałaś, że możesz go zmienić (nie możesz). W rzeczywistości nie jesteś problemem. On jest po prostu nie gotowy.

#4 Zmienił zdanie

Czasem zmienia się coś w jego życiu, a czasami zmienia się on. Możesz chcieć jednej rzeczy, a potem zrozumieć, że jednak tego nie chcesz. Wszystko to, czego chciał, kiedy Cię spotkał, może teraz wyglądać zupełnie inaczej. Po prostu zmienił zdanie.

Może myślał, że małżeństwo i rodzinne życie byłoby dla niego idealne. Ale gdy zbliża się moment oświadczyn, zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę to nie jest to, czego pragnie. Mógł myśleć, że chce, aby Wasz związek wyglądał w określony sposób, ale okazało się, że w ogóle woli coś zupełnie innego.

Musisz wyjść z pułapki myślenia, że nie zmieniłby zdania gdybyś tylko zachowała się inaczej. Pamiętaj, że nie jesteśmy odpowiedzialni za myśli i działania innych osób.

#5 Lubi zdobywać więcej niż jedną kobietę na raz

To prawda, że niektórzy mężczyźni są wielkimi fanami zdobywania. Jeśli akt zdobywania jest tym, co go kręci, nie możesz zrobić nic by to zmienić (albo nic, czego nie powinnaś robić).

Kiedy mężczyzna traci zainteresowanie, ponieważ „wygrał nagrodę” za zdobycie Ciebie, nie powinnaś obwiniać siebie, że zrobiłaś coś złego, jak zbyt szybkie uprawianie seksu lub przedstawienie go rodzinie.

Chciał zdobyć. Chciał wygrać. Nie koniecznie chciał mieć konkretną kobietę. W smutny sposób, taki mężczyzna uważa, że łatwo Cię wymienić. To boli, ale powinno Cię upewnić, że nie masz nic wspólnego z brakiem zainteresowania. Znajdź mężczyznę, który jest bardziej zainteresowany Tobą i samą relacją niż zwykłym zdobywaniem kolejnych kobiet.

#6 Jest zakochany w kimś innym

Kiedy mężczyzna zakochuje się w innej kobiecie, co często mówimy? „Jego żona pewnie nie chce uprawiać z nim seksu. Jego dziewczyna musi być zbyt wymagająca. Jest taka czepliwa, nic dziwnego, że zdradził”. Winimy zdradzoną kobietę.

Jeśli jest zakochany w innej kobiecie, nie oznacza to, że jesteś brzydka, nieczuła czy mało seksowna. Oznacza to, że zakochał się w innej osobie. To jego odpowiedzialność. Niezależnie od tego, czy spotykacie się od kilku miesięcy, czy też jesteście małżeństwem od dziesięcioleci, to, że Twój mężczyzna zakochuje się w kimś innym, nie jest odbiciem Twoich wad. Jest to znak, że coś dzieje się w jego własnym sercu i umyśle.

Mógł także stracić zainteresowanie, ponieważ wciąż jest zakochany w kimś z przeszłości. Nie jesteś odpowiedzialna za używanie swoich „magicznych mocy”, by zerwać tę więź miłości. Jest to coś, z czym będzie musiał poradzić sobie sam.

#7 Jest dupkiem

„Dupek” jest zdecydowanie opcją. To jest facet, który traci Tobą zainteresowanie, gdy tylko przytyjesz dwa kilogramy, facet, którego nigdy nie możesz znaleźć, kiedy czegoś potrzebujesz. To facet, który chce być obsługiwany, lub facet, który po prostu nigdy nie był zainteresowany.

Są to mężczyźni, którzy tracą zainteresowanie przez różne płytkie i seksistowskie powody. To oni obwiniają o wszystko Ciebie i mają cały szereg kobiet, którymi przestali się interesować.

Dupek prawdopodobnie powie Ci, że to Twoja wina, ale to nie może być dalsze od prawdy. Nie masz, bowiem szans, aby zadowolić i zatrzymać dupka. Więc niech Twoje rany się zagoją i znajdź człowieka, który dba o więcej niż o samego siebie.

#8 Może nie mieć żadnego powodu

Czasami coś po prostu nie jest w porządku. Może spojrzeć na Ciebie i wiedzieć, że wszystko jest cudowne. Jest Tobą zainteresowany. Kocha światło, które wnosisz w jego życie. Wszystko jest perfekcyjne na papierze. Ale po prostu brakuje mu pewnej iskry.

Są szanse, że prawdopodobnie może nawet nie komunikować się ani próbować zrozumieć, dlaczego stracił zainteresowanie lub dlaczego coś nie jest w porządku. To szalone w miłości: to nieprzewidywalne.

Może nie być powodu, dla którego mężczyzna traci zainteresowanie związkiem z Tobą. To może się po prostu zdarzyć. Jasne, kiedy nie oferuje Ci wytłumaczenia, może się to wydawać o wiele trudniejsze. Ale zdaj sobie sprawę, że jego niepewność nadal jest ważną emocją.

Bez względu na powód, kiedy mężczyzna traci zainteresowanie Tobą, Będziesz przeżywać bolesne emocje. Być może nawet Twoje serce zostanie złamane. Ale ważne jest, abyś pamiętała, że istnieje wiele powodów, dla których mężczyźni tracą zainteresowanie, które nie mają z Tobą nic wspólnego.

Czasami banalne słowa: „To nie Ty. To ja „- są całkowicie prawdziwe. To nie ty. To on. I bez względu na to, co mówi, nie bierz jego braku zainteresowania do siebie i przekształcaj go w coś świadczącego źle o Tobie.

Czytaj również:

Typy mężczyzn, których powinnaś unikać w swoim życiu, jeżeli chcesz stworzyć udany związek

W jaki sposób przyciągnąć uwagę mężczyzn

Mężczyźni Cię rozczarowują i frustrują? Jak to zmienić?

Umiejętności niezbędne do stworzenia udanego związku

Sekrety ludzi, którym ciężko się oprzeć

Jak sobie radzić z bólem po rozstaniu

Pytania do zadania sobie zanim się poważnie zaangażujesz w relację

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “8 powodów, dla których mężczyźni tracą zainteresowanie Tobą”

Comments are closed.