Jak być mniej zaborczą w swoim związku - 8 prostych wskazówek
Pocket

Nie stajesz się kobietą bluszczem przez jedną noc i na pewno nie przestaniesz nią być w mgnieniu oka. Dowiedz się, jak być mniej zaborczą w swoim związku, postępując według tych 8 wskazówek

Nawet, jeśli większość z nas nie będzie chciała przyznać się do tego, wszyscy byliśmy tą zaborczą dziewczyną w jakimś punkcie naszego randkowego życia. To dziewczyna, która po prostu nie może pozwolić sobie na odejście, choć na krok od swojego mężczyzny, nie, dlatego, że nie może mu zaufać, ale dlatego, że „przylepienie się do niego” jest dla niej naturalne.

To dziewczyna, która nie potrafi stać na własnych nogach, zawsze potrzebuje swojego mężczyzny by był przy niej, aby mogła funkcjonować jak „normalna” osoba. Co ważniejsze, to dziewczyna, która powoduje, że jej partner czuje się przyduszony sytuacją, której żaden zdrowy człowiek nie wytrzymałby, nawet, jeśli bardzo ją kocha.

Choć potrzeba być cały czas ze swoim partnerem jest całkiem słodka, to nie jest to sposób, w jaki funkcjonują osoby dorosłe w dojrzałych relacjach. Zachowywanie się jak bluszcz jednej ze stron wyrządza więcej szkody niż dobrego w związku.

Jeśli więc rozpaczasz, ponieważ wiesz, że zawsze byłaś dziewczyną bluszczem, przestań. Istnieją sposoby, aby być mniej przylepioną do swojego partnera. Oto one – wykorzystaj je do zbudowania lepszego związku:

#1 Jak być mniej zaborczą? Przyznaj się najpierw do tego

Nie możesz zacząć pracować nad czymkolwiek, dopóki nie przyznasz się przed sobą, że coś jest nie tak. Znajdź, więc odwagę, aby przyznać, że potrzebujesz pomocy w zmienieniu się z zaborczej kobiety w bardziej wyluzowaną dziewczynę. Po wykonaniu tego kroku będziesz gotowa, aby podjąć kolejne kroki, aby na zawsze pożegnać się z „Panią bluszcz „.

#2 Rozmawiaj o tym zaufanymi powiernikami

O tak! Spotykaj się z dziewczynami, którym ufasz i pozwól im dowiedzieć się, jak fatalnie się czujesz. Nie bój się przyznać do obaw i mówić o tym, jak bardzo zaborczo się zachowywałaś.

Nie powstrzymuj się od prawdy, ponieważ jeśli nie znają intensywności problemu, nie zdają sobie sprawy, ile wsparcia potrzebujesz. Zapewne chętnie dadzą Ci wsparcie emocjonalne, aby pomóc Ci nauczyć się być mniej zaborczą.

#3 Dbaj o samą siebie

Jeżeli tego potrzebujesz, weź sobie trochę czasu wolnego od swojego związku. Tak byś mogła spędzić tyle czasu, ile chcesz, na lepsze zadbanie o samą siebie. Rób to każdego dnia. Zamień ten czas, który wypełniał Ci Twój partner, na czas dla siebie. Spędzaj go na tym, co sprawia, że czujesz się dobrze.

Czasami to wszystko, czego potrzebujesz, abyś mogła poczuć się pewnie odnośnie tego, kim jesteś i że jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie. Więc usiądź, zrelaksuj się i baw się dobrze. W końcu staniesz się mniej zaborcza.

#4 Pracuj nad swoim poczuciem własnej wartości

Być może jesteś zaborcza, ponieważ masz problemy z poczuciem własnej wartości. Jeśli tak, pracuj nad swoim poziomem pewności siebie. Rób rzeczy, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Rozwijaj swoje pasję i zainteresowania poza związkiem.

To nie tylko sprawi, że będziesz się czuła dobrze sama ze sobą; pomoże również zauważyć Twojemu partnerowi, że jesteś jedną z tych kobiet, które potrafią „rządzić światem” i dbać o swojego mężczyznę w tym samym czasie (bez bycia zbyt zaborczą).

#5 Zmień punkt skupienia

Zamiast wpatrywać się w laptopa lub smartfona, czekając na wiadomość od niego, rusz się. Nie czekaj na jego wiadomość lub telefon. Kontynuuj swój dzień, nie martwiąc się o to gdzie on jest i co robi. Tak, brak wiedzy gdzie on jest i co robi może być niezwykle trudne do zniesienia. Pamiętaj jednak, że żaden mężczyzna nie chce by jego partnerka go śledziła. Jeśli zdecydujesz się na to, być może straci on zainteresowanie Tobą, a to ostatnia rzecz, której chcesz teraz, gdy starasz się być lepszym człowiekiem i lepszą partnerką, prawda?

#6 Daj mu przestrzeń, której potrzebuje

Tak, prawdopodobnie zauważyłaś to, ale może zapomniałaś, kiedy Twoja potrzeba kontroli stała się silniejsza. Pamiętaj jednak, że Twój partner nie jest dzieckiem. Jest dorosły. Może robić różne rzeczy. Daj mu czas, którego potrzebuje siebie, i który musi spędzić ze swoimi kumplami.

Zaufaj, że wie, jak zadbać o siebie (bo powinien). Z pewnością doceni Ciebie (i zatęskni), jeśli dasz mu przestrzeń, na którą słusznie zasługuje. Dawanie mu przestrzeni z pewnością pomoże Ci stać się mniej zaborczą dziewczyną, chociaż na pewno, na początku, nie będzie to dla Ciebie łatwe.

#7 Pożegnaj „a co jeśli…”

Przestań zbyt dużo myśleć. „A co jeśli rozmawia z swoją byłą dziewczyną, kiedy nie jesteśmy razem? Co jeśli nie jest w pracy, a na randce z kimś innym? Pożegnaj na zawsze „a co jeśli” ponieważ nie pomagają ani Tobie, ani Waszemu związkowi.

Sprawiają tylko, że czujesz się fatalnie i pogarszają też sytuację. Przejmij kontrolę nad swoim umysłem i nie poddawaj się obawom. Kiedy twoje myśli zaczną wymykać się spod Twojej kontroli, skup się na dobrych stronach Waszej relacji.

#8 Odpuść kontrolę

Kontrola to jedna z rzeczy, które chciałaś mieć w Twoim związku i teraz zapewne już wiesz, że za dużo kontroli to nie jest dobra rzecz. Chęć posiadania tak dużej kontroli nad partnerem i związkiem jest jednym z powodów, dla których jesteś zbyt zaborcza.

To toksyczne zachowanie może zepsuć Waszą miłość, zatem zrezygnuj z kontroli, jak najszybciej. Weź głęboki wdech i wydech. Odpuścić. Zaufaj procesowi. To trudne, ale warto, jeśli bardzo go kochasz.

 

Czytaj również:

8 sygnałów, że media społecznościowe niszczą Twój związek

Rzeczy, które rozwalają Twój związek

Twój związek zmierza w złym kierunku? Zapytaj siebie o…

Problemy w związku? Czasem są one z Twojej winy

Umiejętności niezbędne do stworzenia udanego związku

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “Jak być mniej zaborczą w swoim związku – 8 prostych wskazówek”

Comments are closed.