5 sytuacji, gdy dobrze jest zakończyć pierwszą randkę po 10 minutach
Pocket

Wiele kobiet czuje, że jeśli jest na pierwszej randce to powinna zostać na niej przez kilka godzin.  Jednak nie ma powodu, aby zostawać tak długo, jeśli sprawy nie rozwijają się zbyt dobrze.

Randki mogą być bardzo dziwne. Niezależnie od tego, czy randkujesz online i spotkasz się na drinka z kimś, kogo nie znasz lub spędzasz czas z mężczyzną, którego już znasz, możesz doświadczać dziwnych momentów lub chwil milczenia.

Czasami jednak pierwsza randka jest nie tylko niezręczna, ale wręcz okropna. Więc co zamierzasz zrobić? Usiąść i napić się czerwonego wina i uśmiechać się, życząc sobie skrycie by być w domu na kanapie, oglądając ulubiony serial? Oczywiście, to może być Twoje podejście, ale szczerze mówiąc, naprawdę nie musisz się tak męczyć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy możesz odpuścić sobie randkę nawet po 10 minutach

#1 Kiedy Cię obraża lub poucza

Być może trudno Ci sobie nawet wyobrazić, że ktoś może Cię obrażać lub wygłaszać wykłady na pierwszej randce. Oczywiście jest to absolutnie możliwe. Niektórzy ludzie są okropni i źle się zachowują bez względu na to gdzie są i z kim rozmawiają. Nie dbają o dobre pierwsze wrażenie lub nie starają się by inni ich polubili.

Jeśli mężczyzna Cię obraża, dlaczego miałabyś zostać? Nie będziesz chciała go znowu zobaczyć, więc możesz również zostawić 10 złotych na stole (za wino/kawę, którą zamówiłaś, bo chcesz okazać klasę i zadbać o swój rachunek) i wrócić do domu. Nie ma dosłownie powodu, żeby tam siedzieć i być znieważaną.

To samo, jeśli on Cię poucza. Jeśli Twoja randka mówi Ci, że wie więcej niż Ty o Twoim życiu lub karierze, możesz spokojnie wyjść. On nie jest kimś, kogo chcesz bliżej poznać i rozmawiać.

#2 Kiedy nie czujesz się bezpieczna

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważną rzeczą, jeśli chodzi o randki. Jeśli nie czujesz się bezpiecznie siedząc przy kimś, musisz słuchać swojego instynktu i wrócić do domu. Czasami Twoja randka powiedzie coś, co całkowicie Cię wystraszy, i nie będziesz miała ochoty zostać dłużej na randce. Innym razem będzie to uczucie, że będziesz odczuwać.

Możesz się czuć jak szalona lub dziwna, że odczuwasz tak złe wibracje od kogoś, kogo spotkałaś dziesięć minut temu. Nie jesteś szalona lub dziwna. To jest coś, co powinnaś sobie powtarzać w kółko lub tyle razy, ile potrzeba, aż się przyzwyczaisz do tej myśli. Lepiej być bezpieczną niż żałować, prawda? Wyjdź szybko i zapomnij o swojej randce. On nie jest częścią Twojego życia i nie musisz go więcej widzieć.

#3 Kiedy jesteś jedyną osobą, która mówi w trakcie spotkania (lub on jest)

Randki służą po to by poznawać się nawzajem i rozmawiać. Do rozmów potrzeba jednak dwóch osób. Jeśli mówisz tylko Ty lub on, to nie jest to prawdziwa rozmowa, to monolog. Oczywiście, jeśli jesteś jedyną mówiącą w trakcie pierwszej randki to, dlatego, że Twoja randka nie chce rozmawiać (bo jest znudzony, czy nie ma nic do powiedzenia), albo jest zbyt nieśmiały. To nie Twoja wina i nie jest to coś, co możesz kontrolować.

Jeśli na randce Twój partner jest jedynym, który mówi, to oznacza, że może być dupkiem. Nie zależy mu na tym, co masz do powiedzenia, nie chce nic wiedzieć o Tobie, nie zadaje Ci żadnych pytań. Chcesz iść na drugą randkę z takim facetem? Nie, nie chcesz. Chcesz mieć takiego chłopaka? Nie, nie chcesz. Dlatego też spokojnie możesz zakończyć randkę po dziesięciu minutach, jeśli tak się dzieje. Naprawdę nie musisz dwa razy się zastanawiać.

#4 Kiedy on nie przestaje mówić o randkach

Najdziwniejszą rzeczą dotyczącą pierwszych randek jest to, że czasami Twoja randka będzie Ci mówić tylko o swoich przeżyciach związanymi z internetowymi randkami. Najgorsze jednak jest to, kiedy zacznie mówić o swoich byłych partnerkach i o tym, czego w nich nienawidzi. Zazwyczaj to ten moment, kiedy chcesz uciekać w innym kierunku.

Pamiętaj, że na randce nie musisz rozmawiać o rzeczach, o których zazwyczaj nie chcesz rozmawiać. Masz wszelkie prawo, aby mieć ochotę tylko na lekką pogawędkę o swoim życiu, waszych pracach, rodzinie, znajomych, ulubionych programach telewizyjnych i filmach.

#5 Gdy w ciągu 10 minut zabraknie wam tematów do rozmowy

Pierwsze randki rzadko przypominają te z filmów i jest to coś, co warto zaakceptować. Ty i osoba siedząca po drugiej stronie stolika, będziecie przynajmniej troszkę zdenerwowani. Nerwy sprawiają, że nie jesteście w stanie być w 100 procentach sobą i całkowicie się zrelaksować. Jest to w porządku. Przynajmniej tak długo, jak dogadujecie się ze sobą i czujecie wzajemne przyciąganie, warto rozważać drugą randkę. Pamiętaj, że drugie randki służą pogłębianiu znajomości i głębszym rozmowom..

Zatem, gdy jesteś na pierwszej randce i w ciągu 10 minut zabraknie Wam tematów do rozmowy, ponieważ jest oczywiste, że po prostu się nie dogadujecie – możesz myśleć o wyjściu. Pamiętaj jednak by być elegancką i grzeczną. Prawdopodobnie użyjesz, jako wymówki drobnego kłamstwa. Najlepszym sposobem na to jest wyjście do toalety, a po powrocie do stolika poinformowanie partnera o tym, że dostałaś e-mail z pracy i niestety musisz wrócić do domu by rozwiązać ten problem. Możesz też powiedzieć, że nie czujesz się dobrze. Twoja randka nie powinna na Ciebie naciskać. A nawet, jeżeli nie będzie mu się to podobać… no cóż, co z tego? Już ustaliłaś, że go nie lubisz i nie chcesz się z nim spotkać. Nie ma znaczenia, co myśli o Tobie, czy co ma do powiedzenia.

 

Choć być może masz szczęście i nigdy wcześniej nie musiałaś wyjść wcześniej z randki, to większość ludzi nie ma takiego szczęścia. Czasami randki są fatalne i to coś, z czym musisz sobie radzić, jeśli szukasz miłości. Jeśli pojawią się opisane wyżej sytuacje, możesz na pewno zakończyć pierwszą randkę wcześniej, nawet, jeśli minęło dopiero kilkanaście minut. Zawsze słuchaj siebie i robi to, co chcesz. To jedyny sposób, aby być naprawdę szczęśliwą… i się zakochać.

Czytaj również:

Jak zwiększyć efektywność w randkowaniu

Wyluzuj się, to tylko randka! Czyli jak osiągnąć sukces na randce

9 złych nawyków, które sprawiają, że nie chodzisz na randki

Ciekawe pomysły na randki – 73 idee

Czy jesteś gotowa na nowy związek? Sprawdź te sygnały

Pytania do zadania sobie zanim się poważnie zaangażujesz w relację

13 rzeczy, na które zasługujesz w związku

Wyzwanie dla singielki

 

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “5 sytuacji, gdy dobrze jest zakończyć pierwszą randkę po 10 minutach”

Comments are closed.