6 rzeczy do rozważenia, jeśli jesteś zakochana w cudzoziemcu
Pocket

Jest wiele rzeczy, o których warto pomyśleć, jeśli jesteś zakochana w cudzoziemcu. Wasz związek wydaje się egzotyczną fantazją, ale może zakończyć się bólem serca. Po fazie „miesiąca miodowego”, masz do czynienia z ciężkimi realiami, które mogą Ci się nie spodobać. Jeśli nagle zdasz sobie sprawę, że jesteś zakochana w cudzoziemcu, oto kilka rzeczy, które pomogą Ci realnie rozważyć Wasz związek

1. Czy jesteś gotowa na wyzwania związane z możliwością bycia w związku na odległość?

Bądź realna, związki na odległość nie są dla „słabego serca”. Rzucają Ci wyzwania na tak wiele różnych sposobów, które ciężko sobie wyobrazić, jeśli nigdy wcześniej nie byłaś w takim związku. Jeśli zakochujesz się w obcokrajowcu, który nadal mieszka w swoim kraju, być może będziesz musiała sprostać trudnej rzeczywistości.

Oczywiście można sprawić, że związek na odległość będzie bardzo udany. Wiele osób wcześniej dokonało tego. Musisz jednak mieć silną, solidną relację, aby tego dokonać. Musisz pamiętać, że aby związek na odległość „działał”, musisz ciężko nad nim pracować. Komunikacja i bardzo mocne zaufanie są niezbędne, a jeśli jeszcze tego nie macie, warto pomyśleć dwa razy, zanim wejdziesz w taki związek.

2. Czy oboje chcecie mieszkać w tym samym miejscu?

Jeśli spotkaliście się za granicą lub podczas jego wizyty w Twoim kraju, naprawdę musisz myśleć o tym, gdzie będziecie mieszkać, jeśli będziecie razem przez długi czas. Możecie randkować na odległość przez jakiś czas, ale w końcu, zechcecie być razem. Może to wywołać naprawdę duży problem, jeśli nie pomyślicie o tym wcześniej.

Może on myśli, że będziesz chciała mieszkać się z nim w jego kraju, kiedy naprawdę, w ogóle nie tego nie chcesz. Uzgodnienie, gdzie oboje chcecie żyć, to ważna sprawa, jeśli naprawdę chcecie być ze sobą w związku. Zakochanie się w obcokrajowcu oznacza, że ​​musisz myśleć o przyszłości swojego związku dużo bardziej niż wtedy, gdy kochasz kogoś, kto mieszka tam, gdzie Ty. Może się wydawać, że możesz po prostu o tym zapomnieć i „żyć tu i teraz”, ale to, co teraz czujesz, będzie miało duży wpływ na Twoją przyszłość.

3. Czy naprawdę Ci zależy na czymś więcej niż na byciu z obcokrajowcem?

Może to brzmieć głupio, ale zastanów się. Naprawdę musisz myśleć realistycznie o tym, co naprawdę czujesz do tej osoby. To całkiem możliwe, że naprawdę zakochujesz się w obcokrajowcu, ale możesz też tylko zakochać się w idei bycia w związku z obcokrajowcem. To egzotyczne i erotyczne. To jak Twoja największa fantazja, która się spełni. To świetnie! Ale to dobra rzecz tylko wówczas, jeśli Twoje uczucia są prawdziwe.

Zastanów się, więc trochę. Co o nim wiesz? Czy znasz jego wartości i przemyślenia o życiu, miłości i śmierci? Co z tym, co chce robić w przyszłości lub jego planach związanych z dziećmi i rodziną?

Jeśli nie wiesz tych rzeczy i myślisz, że zakochujesz się w obcokrajowcu, zrób krok do tyłu i ponownie oceń sytuację. Być może zakochujesz się w idei bycia w związku z obcokrajowcem.

4. Czy jego kultura i zwyczaje są dopasowane do Twojej?

Oczywiście, można łatwo dowiedzieć się więcej o jego kulturze i przyjąć niektóre z jego zwyczajów, ale to nie jest dokładnie to, co mam na myśli. Mam na myśli to, że niektóre kultury mają tradycje i wierzenia, które mogą być bardzo, bardzo różne od Twoich i sposobu, w jaki widzisz życie.

Czy wiesz, jakie ma on przekonania? Czy pasuje Ci przyjęcie jego kultury i wychowywanie w niej potencjalnych dzieci, jeśli w końcu będziecie razem? Wiedząc wcześniej, jak się czujesz z tymi aspektami Waszej relacji, może pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji dla Ciebie i Twojej przyszłej rodziny.

5. Czy jesteś gotowa żyć z dala od całego swojego dotychczasowego życia?

Masz swoją rodzinę, przyjaciół i pracę w miejscu, w którym mieszkasz teraz. Całe Twoje życie jest tam, gdzie mieszkasz. Czy jesteś gotowa oddać to dla kogoś innego? Jeśli nie, to być może nie jesteś w stanie zakochać się w obcokrajowcowi tak, jak myślisz.

To świetny sposób na sprawdzenie, czy rzeczywiście kochasz daną osobę czy też nie. Czasami możesz myśleć, że jesteś zakochana, ale kiedy musisz dokonać pewnych decyzji, wybierzesz coś innego nad tą osobą. Aby myśleć realistycznie o swoim związku, będziesz musiała pomyśleć o każdym aspekcie swojego obecnego życia i czy jesteś gotowa je porzucić, czy też nie.

6. Czy jesteś gotowa na formalności, jeśli zdecydujesz się wyjść za mąż?

Ponieważ spotykasz się i zakochujesz w cudzoziemcu, możesz tylko założyć, że pewnego dnia zamierzacie się ożenić. Jeśli nie widzisz tej przyszłości, możesz przemyśleć, czy bycie z daną osobą jest w ogóle dobrym pomysłem.

Jeśli jednak widzisz siebie w związku małżeńskim z tą osobą, musisz naprawdę przemyśleć legalne aspekty Waszego małżeństwa. Po pierwsze, będziesz musiała zdobyć dodatkowe dokumenty związane z zawarciem małżeństwa, co może być postrzegane, jako podstęp dla zdobycia obywatelstwa danego kraju. Czy jesteś gotowa na te obowiązki i radzenie sobie ze wszystkim, co jest związane z małżeństwem z cudzoziemcem? Jeśli tak, to świetnie! Pamiętaj, że będzie tego dużo, ale jeśli naprawdę kochasz tą osobę, to nie ma znaczenia.

Zakochanie się w cudzoziemcu może być niesamowite, jeśli to szczera miłość. Musisz jednak myśleć o prawdziwych wyzwaniach, które napotykasz, jeśli Wasz związek się rozwinie.

Te sposoby, aby pozostać realistką, kiedy jesteś z cudzoziemcem, może pomóc Ci spojrzeć na pewne rzeczy w odpowiedniej perspektywie.

 

Czytaj również:

14 sposobów na ocalenie związku na odległość

Rzeczy, które powinnaś zrobić ze swoim przyszłym mężem zanim powiesz „Tak”

Ciche dni: gdy Twój partner zachowuje się tak, jakbyś nie istniała

Zazdrość w związku – jak sobie z nią radzić

Rzeczy, które rozwalają Twój związek

 

Więcej ciekawych artykułów