8 sygnałów, że media społecznościowe niszczą Twój związek
Pocket

Czy Twoje nawyki związane z mediami społecznościowymi narażają Twój związek na zagrożenie? Trudno może być zauważyć sygnały, że tak właśnie jest. Media społecznościowe same w sobie nie mogą zepsuć Twojego związku, tylko Ty masz nad nimi kontrolę. Jednakże to jak korzystasz z mediów społecznościowych może odgrywać ogromną rolę w Twoim życiu i może z pewnością przyczynić się do zniszczenia Twojego związku. Spójrzmy prawdzie w oczy, social media nie znikną. Ale to nie problem. Problem polega na tym, jak pokazujesz siebie i swój związek w mediach społecznościowych. Oto czerwone flagi, na które warto zwrócić uwagę, a które mogą wskazywać na to, że media społecznościowe niszczą Twój związek

Uprawianie cyber stalkingu

Pokusa śledzenia ludzi w mediach społecznościowych może być czasem silniejsza od Ciebie, ale może też obciążać Twój związek. Jeśli śledzisz swojego partnera w Internecie, starając się poznać każdy jego ruch, może to być bardzo odrzucające.

Kiedy zaczniesz to robić, przekraczasz cienką linię. Twój partner może założyć, że jesteś podejrzliwa i szukasz potwierdzenia jego zdrady. To jest prawie tak kiepskie jak śledzenie swojego „byłego”. Chcesz wiedzieć, czy ruszył dalej i co się dzieje w jego życiu? Jednak, co tak naprawdę chcesz z tego uzyskać? Twój były partner jest nim z jakiegoś powodu.

Idź dalej ze swoim życiem. To samo dotyczy śledzenia eksdziewczyny swojego obecnego partnera – po prostu nie rób tego. Kiedy zaczniesz, może łatwo zamienić się to w Twój zwyczaj. Nie pozwól, aby Twoja niepewność i zazdrość zniszczyła Twój związek.

Nadmierne dzielenie się informacjami

Związek jest między dwoma ludźmi. To proste. Twoje problemy w związku powinny być, zatem traktowane, jako prywatne. Zwracanie się do Facebooka lub Twittera i wyrażanie swojej złości na partnera może wydawać się dobrym sposobem na wyrzucenie z siebie wszystkiego, ale w końcu przyjdzie czas, że będziesz tego żałować. Im więcej jest osób, które znają wszystkie szczegóły Twojej relacji, tym większe prawdopodobieństwo, że Twój związek nie potrwa długo.

Publikowanie zdjęć z intymnych momentów jest również niepotrzebne. Jasne, jeśli obie zgodzicie się, że chcecie się tym podzielić ze światem, to jest to OK. Weź jednak zawsze pod uwagę uczucia partnera. Kiedy dzielisz się zdjęciem szczególnej chwili w Waszym związku, staje się ona mniej specjalna, gdy widzą ją inni.

Publiczne okazywanie uczucia wskazuje na brak pewności – nie musisz udowadniać światu, że jesteś w szczęśliwym, zaangażowanym związku, aby było prawdą.

Lajki

Może przewijasz Instagram lub Facebook, i widząc zdjęcie znajomego, nie wiele o tym myśląc, dajesz mu lajka. Nic to dla Ciebie nie znaczy, po prostu podobało Ci się zdjęcie i zalajkowałaś je. Nie zrobiłaś nikomu krzywdy. Być może jednak do czasu, aż Twój partner zobaczy to i zaczynie zadawać pytania. Znasz go? Jesteście blisko? To zupełnie nierozsądne i nie wiesz jak odpowiedzieć na to przesłuchanie.

Myślałaś, że ufacie sobie nawzajem, ale teraz zaczynasz w to wątpić. Teraz prawie nigdy nie lubisz zdjęć nikogo innego niż Twój partner i bliskie przyjaciółki. Aby uniknąć kolejnej kłótni, wyrzucasz ze znajomych wszystkie osoby, które mogą wydawać się „konkurencją” dla Twojego partnera.

Media społecznościowe nie stanowią tu jednak problemu. To brak zaufania. Nie powinniście mieć żadnego problemu z lajkowaniem zdjęć – to nie jest prawdziwe życie, jest to wykonywane za pośrednictwem ekranu. Prawdopodobnie nawet nie znasz nawet tej osoby, więc dlaczego Twój partner miałby być o nią zazdrosny? Być może powinniście przeprowadzić rozmowę, w której porozmawiacie o swoich uczuciach związanych z mediami społecznościowymi i wyznaczycie wspólnie granice.

Bycie „singlem” online

Może zamiast wykraczać poza granice, w ogóle nie dzielisz się żadnymi informacjami o Twoim związku? W rzeczywistości wydaje się, że nikt nie wie, że jesteś w związku, ponieważ online zachowujesz się jak typowy singiel.

Powinnaś zachowywać się tak samo online, jak w rzeczywistym życiu. Prywatne wiadomości ze znajomym mogą wydawać się nieszkodliwe, ale jeśli próbujesz ukryć je przed swoim partnerem, to jest to czerwona flaga.

Nie musicie mówić światu o swoich relacjach, ale Twoi znajomi powinni przynajmniej wiedzieć, że jesteś w związku, więc nie dostaną żadnych mieszanych sygnałów.

Nierealne oczekiwania

Niektóre pary tworzą „idealny” wizerunek siebie w social media. Przedstawiają swój związek, jako szczęśliwy, zdrowy, publikując zdjęcia, które wyglądają na zupełnie idealne. To powoduje, że zaczynasz myśleć o swoim własnym związku. Wiesz, że się kochacie, ale macie też gorsze dni w Waszym związku. Dodatkowo Twój partner nigdy nie publikuje nic o Tobie w Internecie, więc być może nie jest tak szczęśliwy, jak Ci się wydawało.

Ważne jest, aby pamiętać, że to, co widać na portalach społecznościowych, nie zawsze jest takie, jak się wydaje. Każda para kłóci się i ma problemy w pewnym momencie swojego związku, tylko dlatego, że nie możesz ich zobaczyć, to nie znaczy, że ich nie ma. Często ludzie starannie wybierają, co chcą, aby inni ludzie widzieli. Nie chcą, aby ludzie wiedzieli o ich problemach – chcą, aby ludzie widzieli tylko dobre chwile.

Również nie powinno mieć dla Ciebie znaczenia, czy Twój partner zamieszcza coś o Tobie online. Czy Wasza prywatna rozmowa nie jest czymś ważniejszym niż wiadomość online, którą zobaczą setki osób?

Przestań porównywać Wasz związek z innymi, ponieważ stwarza to tylko nierealne oczekiwania, z którymi Twoje życie nigdy nie będzie w stanie konkurować.

Brak ograniczeń

Media społecznościowe mogą stać się bardzo wciągające. Kiedy budzisz się rano, bierzesz telefon, aby sprawdzić, co dzieje się na świecie. Zamiast koncentrować się na własnym życiu, stajesz się uzależniona od sprawdzania na ekranie życia innych osób.

Czasem jesteś tak zafascynowana telefonem, że zaniedbujesz swojego partnera? To może budować mur między Wami. Nie zdajesz sobie nawet sprawy ze szkód, jakie to powoduje, dopóki nie jest za późno. Być może nie jesteś jedyną winną, być może Twój partner jest tak samo winny.

Ustal sobie pewne ograniczenia. Po upływie pewnego czasu online wyłącz urządzenie. Być może najlepiej będzie umieścić telefon w innym pomieszczeniu, abyś nie była kuszona by go włączyć. Zostaw swój telefon w torebce przez cały dzień, kiedy wychodzisz na randkę. Nic się nie stanie, jeśli zostawisz telefon na kilka godzin, a nawet na kilka dni – świat online będzie nadal czekał na Ciebie, gdy wrócisz do niego.

Im mniej czasu spędzasz w mediach społecznościowych, tym będzie to miało lepszy wpływ na Twoje szczęście i związki. Ci obcy, z którymi rozmawiasz przez Internet, nie znają Cię tak dobrze jak Twój partner. Musisz o tym pamiętać. Nic nie może porównywać się z kimś, kto jest przy Tobie osobiście.

Bycie zbyt tajemniczą, jeżeli chodzi o swoje konta

Twój partner nie musi znać wszystkich swoich haseł do kont serwisów społecznościowych, ale jeśli ufasz mu, nie powinien to być problemem. Jeśli jesteś zbyt tajemnicza dajesz mu powód do podejrzeń.

Jeżeli czujesz się nieprzyjemne, gdy czyta on Twoje posty na Facebooku czy przegląda Instagram lub zamykasz strony, gdy stoi za Tobą, to wszystko sprawia, że ​​wyglądasz jakbyś miała coś na sumieniu. Co próbujesz się przed nim ukryć? Możesz mieć niewinny powód, a może chcesz zachować swoją prywatność, i jest to ok, ale przekaż przynajmniej tę informację swojemu partnerowi by nie miał powodów do wątpliwości.

 

Czytaj również:

7 rzeczy po rozstaniu, których nie należy robić w mediach społecznościowych

Toksyczne zachowania, które odpychają od Ciebie ludzi

Pytania do zadania sobie zanim się poważnie zaangażujesz w relację

Zasady życia wg Dalajlamy przeniesione na związki

Rzeczy, które rozwalają Twój związek

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “8 sygnałów, że media społecznościowe niszczą Twój związek”

Comments are closed.