Problemy w związku? Czasem są one z Twojej winy
Pocket

Problemy w związku? Jeśli Twój związek nie działa tak jakbyś chciała, konieczne jest „cofnięcie się” i chłodne ocenienie przyczyn tego stanu. Oto jak stwierdzić, czy jesteś przyczyną tych problemów w związku

 

Nie zawsze łatwo jest określić problem w Twoim związku. Na początku wszystko wydawało się układać świetnie, ale ostatnio nie było zbyt dobrze i nie możesz zrozumieć przyczyny tego stanu rzeczy. Oczywiście zaczynasz patrzeć na zachowanie swojego partnera i zaczynasz zakładać, że jest on odpowiedzialny za problemy w związku. Ale być może nie jest on jedynym odpowiedzialnym? Cofnij krok w tył i popatrz na siebie. Czasem nie widać problemu, który znajduje się tuż przed Tobą. I tym problemem możesz być Ty.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wykryć znaki, które sabotują Twój związek.

Ciągle przypominasz przeszłość

To nieuczciwe zarówno wobec Ciebie, jak i Twojego partnera, jeśli wciąż przypominasz sobie rzeczy, które miały miejsce w przeszłości. Zrozumiałe jest, że nadal będziesz cierpieć z powodu czegoś, co wydarzyło się w przeszłości, ale nie rozwiążesz problemów w Twoim związku, wykorzystując wciąż te same argumenty. Kiedy wciąż walczycie o tym same rzeczy, mówi to wiele o Twoim związku. Te kłótnie mówią coraz mniej się o tym, o co się kłócicie, a coraz więcej o Twoich uczuciach wobec swojego partnera.

Prędzej czy później twój partner będzie zmęczony Twoimi próbami wygrania każdego sporu. Nie chodzi, bowiem o zwycięstwo, a o rozwiązanie jakiegoś problemu. Musisz zaakceptować, że czasami masz rację, a czasami się mylisz, i po prostu porzucić dany temat.

Chcesz, aby wszystko było idealne

Minusem oczekiwania „doskonałości” w związku jest to, że przygotowujesz się na rozczarowanie. Nie jesteś doskonała, ani Twój partner, dlatego Wasz związek również nie będzie idealny. To naprawdę dobra rzecz. Jeśli wszystko w Twoim związku byłoby dokładnie takie, jakie powinno być, wtedy nie byłoby miejsca na zmiany lub wzrost. Często będziecie się kłócić i nie zgadzać się z pewnymi rzeczami, ale nie powinnaś traktować tego, jako znaku, że związek się nie uda. Jeśli coś, to pokazuje to, to, że rozwijacie się razem.

Jak tylko porzucisz ten pomysł „doskonałego związku” zaczniesz doceniać swój związek, za to, jaki jest.

Nie zakończyłaś ostatecznie wcześniejszych związków

Trudno skupić się na Twoim obecnym związku, kiedy porównujesz go do poprzednich relacji. Po rozpadzie, normalnie jest wypierać z pamięci złe momenty i pamiętać same dobre rzeczy w byłym związku i partnerze, więc naturalnym jest, że kiedy kłócisz się z partnerem, zaczniesz myśleć o swoich poprzednich relacjach.Ważne jest, aby pamiętać, że trawa nie zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu. Żadne relacje nie są takie same, więc zamiast porównywać czyjeś relacje ze swoim obecnym związkiem, spróbuj skupić się na tym, co się teraz dzieje. Możesz patrzeć wstecz na przeszłość, ale przecież nie możesz tam zamieszkać.

Nie dbasz o równowagę w Twoim związku

Jeśli nie wkładasz tyle samo wysiłku w związek, co Twój partner, to będzie hamować Twój związek. W tym miejscu musisz wyraźnie komunikować się z nimi na temat tego, czego oczekujesz od związku, dzięki czemu można znaleźć zdrową równowagę. Nie można oczekiwać, że jedna osoba weźmie na siebie ciężar całej pracy w związku.  Jeśli przyjmujesz więcej niż dajesz, musisz ponownie ocenić, jak czujesz się i co myślisz o swoim związku. Czy jesteś zadowolona czy po prostu wygodna? Im szybciej zrozumiesz to, tym lepiej.

Mówisz o swoim związku w mediach społecznościowych

Media społecznościowe mogą odgrywać ogromną rolę w Twoim związku, zależnie od tego, jak z nich korzystasz. Jeśli korzystasz z mediów społecznościowych, aby podzielić się osobistymi informacjami na temat swojego związku lub upuścić parę po kłótni, może to się skończyć bardzo źle dla Twojego związku. Kiedy jesteś sfrustrowana lub zła, pierwszym instynktem może być złapanie telefonu by ponarzekać na swojego partnera z przyjaciółmi. Jednak prawdopodobnie doprowadzi to do wielu negatywnych uczuć. Pomyśl o tym w ten sposób – jak byś się czuła, jeśli usłyszała, że Twój partnera mówi podobne rzeczy o Tobie?

Zamiast zwracać się do social media, aby rozwiać Twoje frustracje, spędź trochę czasu sama i zastanów się nad swoimi uczuciami wobec Twojego związku. Przynajmniej w ten sposób będziesz stawiała czoła problemowi.

Próbujesz zmienić swojego partnera

Na początku związku kochałaś wszystko w swoim partnerze. Albo tak myślałaś. Teraz rzeczy, które na samym początku Cię przyciągały, są tymi samymi rzeczami, które teraz Cię irytują. Kochasz go, ale nie możesz przestać myśleć, że kochałabyś go jeszcze bardziej gdyby zmienił w sobie pewne rzeczy. Jednak nic dobrego nigdy nie wychodzi z próby zmiany kogoś. To naprawdę mało prawdopodobne, że Twój partner zmieni się dla Ciebie i nieuczciwe jest oczekiwanie od niego takiej zmiany. Sama stwarzasz problem, próbując ukształtować swojego partnera w „ideał „, i jest to bardzo szkodliwe dla Twojego związku.

Prawdopodobnie nie pokochasz każdej najmniejszej rzeczy w swoim partnerze, ale to nie powinno być problemem. Musisz zaakceptować jego wady, ponieważ jest to coś, czego nigdy nie zmienisz.

Nie okazujesz szacunku dla swojego partnera

Kiedy czujesz się komfortowo z kimś, możesz zapomnieć okazywać mu wdzięczność i uznanie dla wszystkich rzeczy, które dla Ciebie robi.

Czasami sprawia to, że ​​może on poczuć się, jakby były traktowany, jako coś pewnego lub niedocenianego w związku. Pamiętaj, że Twój partner nie potrafi czytać w Twoich myślach, od Ciebie, więc zależy czy i jak dasz mu do zrozumienia, co czujesz.

Nie rozumiesz granic

Bardzo ważne jest ustalenie granic w relacjach. Żadna para nie jest taka sama, możesz, więc powodować problemy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.Być może Twój partner lubi dużo przestrzeni w związku, ale Twoja ciągła potrzeba rozmowy z nim jest dla niego przytłaczająca. Jeśli unikniesz tego rodzaju rozmów, nigdy nie zrozumiesz potrzeby swojego partnera, które mogą powodować wiele problemów w Twoim związku.

To samo dotyczy przeglądania swoich telefonów. Jeśli Twój partner nie jest zadowolony z tego, to musisz to zaakceptować. Ignorowanie tego, co powiedział i dalsze przeglądanie jego telefonu, wskazuje na prawdziwy brak zaufania i szacunku.

Zdrowe relacje opierają się na dobrym poziomie komunikacji. Bez tego związek raczej nie przetrwa.

Jesteś niezadowolona z samej siebie

Pomimo, że jest to poza Twoją kontrolą, negatywne odczucia o samej sobie mogą przenikać do Twojego związku. Być może czujesz, że nie zasługujesz na żadne szczęście, więc zamiast tego odpychasz swojego partnera. Jeśli jesteś niezadowolony z innych aspektów swojego życia, to wpłynie to negatywnie na Twoją relację. Zaczniesz, bowiem wkładać coraz mniej wysiłku w swój związek i to może sprawić, że Twój partner zacznie wątpić w Twoje uczucia.

Jest to trudna sytuacja, ale najlepszym sposobem zapobiegania niszczeniu relacji z powodu Twoich osobistych problemów, jest rozmowa o nich z partnerem. Wytłumacz mu, że chodzi o to, co myślisz sama o sobie, a nie o to, jak się z nim czujesz. Jeśli będzie Cię kochać, zrozumie i, miejmy nadzieję, będziecie mogli pracować nad tym razem.

 

Czytaj również:

7 kluczowych rzeczy w związku, z punktu widzenia terapeutki par

Umiejętności niezbędne do stworzenia udanego związku

Dlaczego kobiety sukcesu mają problem z utrzymaniem udanego związku?

7 głównych grzechów w związkach

Dlaczego współczesne związki są takie „kruche”?

13 rzeczy, na które zasługujesz w związku

Więcej ciekawych artykułów