7 rzeczy po rozstaniu, których nie należy robić w mediach społecznościowych
Pocket

Rozstania są wystarczająco złe same w sobie. Dodaj do tego fakt, że prawie wszyscy dzisiaj (w tym Ty i Twój eks) mają swoje profile w mediach społecznościowych i napotykamy mnóstwo nowych problemów. Jeżeli więc rozstałaś się z swoim partnerem i nie był to miły koniec związku mogą Ci towarzyszyć negatywne uczucia i chęć wykrzyczenia wszystkiego światu. Zanim jednak to zrobisz, oto 7 rzeczy po rozstaniu, których nie należy robić w mediach społecznościowych, z których korzystasz Ty i Twój eks. Nigdy! Ma to pomóc Ci w zachowaniu zdrowego rozsądku, gdy przeżywasz ten trudny moment w swoim życiu

Nie śledź go

Jeśli zablokujesz swojego byłego naw Facebooku, masz spore szanse, że będzie Cię kusić cyber stalking za pośrednictwem konta przyjaciółki lub członka rodziny. Albo możesz nawet założyć fałszywe konto tylko po to, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w jego życiu.

Po co go blokować, jeśli nadal jesteś zainteresowana tym, co się dzieje w jego życiu? Zablokuj go i niech to będzie koniec. Dodatkowo, jeśli nie musisz być na Facebooku, nie loguj się.

Jeśli musisz odinstalować aplikację ze swojego telefonu, zrób to, jeśli to pomoże Ci zapobiec prześladowaniu go. Będzie to ciężkie, ale jeśli zrobisz ten pierwszy krok, reszta będzie dla Ciebie łatwiejsza.

Nie zmieniaj swojego statusu relacji na „to skomplikowane”

Spójrzmy prawdzie w oczy. Uświadomienie sobie, że jesteś teraz sama i samotna, może być trudne do zaakceptowania na początku. Nie znaczy to jednak, że powinnaś kłamać, aby złagodzić ten cios.

Prawda jest taka, że im szybciej za​​akceptujesz fakt, że jesteś oficjalnie singlem, tym szybciej możesz ruszyć do przodu ze swoim życiem. Zmień, zatem status swojego związku na „singiel”, a kiedy Twoi znajomi polubią lub pokochają Twój status, podziękuj im w komentarzach.

Nie użalaj się nad sobą online

Opowiadanie o tym, jak czujesz się głupia, zaniedbywana, zdradzona, itd., tylko po to, aby przyciągnąć uwagę i współczucie znajomych nie jest dobre. Robisz z siebie głupca. Nawet, jeśli Ci się uda, nie możesz mieć pewności, że Ci, którzy pocieszają i wspierają , nie będą rozmawiać o Tobie za Twoimi plecami. Więc, niezależnie od tego, jak czujesz się przytłoczona, powstrzymaj się od zamieszczania czegokolwiek, co sprawi, że będziesz wyglądać jak żałosna „była dziewczyna”.

Nie mów swoim znajomym online, jak bardzo przegrany jest Twój partner

Wysłanie negatywnych uwag na ten temat swojego byłego partnera nie pomoże Ci i nie sprawi, że poczujesz się lepiej. Sprawi za to, że będziesz wyglądać jak straszna przegrana. Jest to ostatnia rzecz, której potrzebujesz, gdy próbujesz podnieść się i zacząć swoje życie od nowa.

Zamiast tego opublikuj rzeczy, które są o podróży do singielstwa, a nic o złym zakończeniu związku. Pomoże to poczuć Ci się silniejszą i uprawnioną do bycia sobą, z nim lub bez niego w Twoim życiu.

Nie publikuj postów ani tweetów o nim

Możesz być fanem zamieszczania lub tweetowania ukrytych wiadomości, jest to w porządku – z wyjątkiem przypadków, gdy właśnie się rozpadł Twój związek. Pamiętaj, że Ty i Twoi przyjaciele prawdopodobnie wiedzą, że już nie jesteście razem.

Z tego powodu łatwiej będzie im odkryć, o kim są Twoje posty lub tweety. Jeśli nie możesz się powstrzymać od wrzucania postów o nim, lepiej chwilowo zawieś swoje konto. Daj sobie czas na pielęgnowanie złamanego serca. W ten sposób nie będziesz publikować czegoś, czego później pożałujesz.

Nie wysyłaj prośby o dołączenie do grupy znajomych nowej dziewczynie swojego eks chłopaka

Wasze rozstanie mogło być z powodu osoby trzeciej. Rozpalasz się gniewem ze względu na tę drugą kobietę, więc chcesz, aby dowiedziała się, że pójdzie do „piekła” za to, co Ci zrobiła.

Możesz pomyśleć, że wysłanie jej prośby o dodanie do grona znajomych, po to, aby dodała Cię, a Ty potem będziesz mogła powiedzieć jej dokładnie, co o niej myślisz, jest dobrym pomysłem. Jednak tak nie jest. Nie chcesz być nazywana szaloną eks-dziewczyną, więc niezależnie od tego, jak bardzo Cię to kusi, nie wysyłaj jej tego zaproszenia.

Nie wysyłaj pogróżek w prywatnych wiadomościach

Rozstania są trudne, ale jednocześnie są silne. Mogą sprawić, że poczujesz się, że nie jesteś sobą i mogą też powodować poczucie większej ilości silnych emocji.

Kiedy to nastąpi, poczujesz się, jakbyś mogła zniszczyć kogokolwiek, kto stanie na Twojej drodze. Bądź więc ostrożna i pomyśl, zanim zrobisz coś pod wpływem impulsu. Włączając w to wysłanie prywatnej wiadomości do swojego eks i jego nowej dziewczyny, o tym jak ich spoliczkujesz, kiedy tylko spotkasz ich spotkasz.

 

Media społecznościowe mogą sprawić, że rozstania są trudniejsze. Jeśli jednak wiesz, kim jesteś, możesz radzić sobie z bólem w dojrzały sposób. Czy opłakujesz koniec relacji? Jak sobie radzisz z tym, gdy jesteś online? Podziel się swoimi wskazówkami z innymi w komentarzach!

 

Czytaj również:

Twoje ciało podczas rozstania: co mówi nauka o złamanym sercu

Jak sobie radzić z bólem po rozstaniu

Czy jesteś gotowa na nowy związek? Sprawdź te sygnały

Uczucia po rozstaniu – jak sobie z nimi radzić

 

Więcej ciekawych artykułów

3 Thoughts on “7 rzeczy po rozstaniu, których nie należy robić w mediach społecznościowych”

Comments are closed.