nawyki, które mogą wzmocnić Twoje małżeństwo
Pocket

Utrzymaj miłość przy życiu. Poznaj proste nawyki, które mogą wzmocnić Twoje małżeństwo

Chodźcie na wspólne spacery

To prosty sposób na zbliżenie się do siebie i pooddychania świeżym powietrzem. To relaks, orzeźwienie i zdecydowanie może oczyścić Twoje myśli. Sam akt chodzenia w tym samym kierunku może Wam pomóc czuć się tak, jakbyście byli w tym samym zespole i chcieli tego samego rezultatu.

Podarujcie sobie codziennie dwie minuty przytulania i 30-sekundowe pocałunki

Większość uścisków i pocałunków pomiędzy parami jest „mechaniczna i szybka”. Pary więc tracą korzyści wynikająca z dłuższego kontaktu fizycznego. Oksytocyna, substancja chemiczna, która łączy emocjonalnie ludzi, uwalnia się, kiedy dotykamy się nawzajem. Więc następnym razem, kiedy dajesz swojemu mężowi pocałunek – spraw, by był długi i byście się nim cieszyli.

Przypomnijcie sobie, jak się spotkaliście

Zróbcie wycieczkę w pamięci i przypomnijcie sobie, jak się spotkaliście po raz pierwszy. Przejrzyjcie swoje stare fotografie, przedarty bilet na film z pierwszej randki lub coś, co przypomni Wam, jak staliście się parą. Coś co sprawili, że Wasze uczucia powrócą. Zdobywanie wszystkich nostalgii razem daje szansę ponownego zapalenia iskry w twoim związku.

Każdego dnia wykonaj mały gest życzliwości

Wielkie gesty wyrażające miłość do swojego partnera to dobra rzecz. Jednak nie ma nic złego w wykonywaniu prostych, ale słodkich czynności dla swojego partnera. Coś tak prostego, jak zaparzenie partnerowi filiżanki kawy rano pomaga poprawić relacje”.

Regularnie praw komplementy swojemu partnerowi

Niezależnie od tego, czy jest to jego wygląd, coś, co zrobił dobrze, czy ogromne osiągnięcie w jego życiu, ważne jest, aby zauważyć je i pochwalić go za dobrze wykonane zadanie. Komplementy naprawdę mają znaczenie w relacjach – zwłaszcza u osób, które mają tendencję do robienia rzeczy zgodnie ze swoim sercem zamiast z głową.

Postaw granice dla technologii

Nie zauważasz tego, ale technologia może zepsuć Twój związek – czy to platoniczny, czy romantyczny. Kiedy ktoś koncentruje się zbytnio na ekranie, traci czas spędzony z ludźmi, którzy mają znaczenie. Trzeba określić limit, w jakim i kiedy powinniśmy używać technologii. Czy jest ona dozwolona przy stole? Czy przed północą powinniście wyłączyć połączenie internetowe i smartfony? Ustalcie to jasno, żeby nie walczyć potem o to z partnerem.

Powiedz mu „kocham cię” przed pójściem spać

Uczyń to swoim nawykiem, aby powiedzieć te trzy słowa zanim zaśniecie. Sprawią one, że oboje będziecie szczęśliwi i zadowoleni. Jest to kolejny sposób, aby czuć się blisko siebie i daje pewność, że jesteś w związku, na dobre lub na złe.

 

Czytaj również:

Błogosławieństwa przytulania

Prawdy o związkach, o których najczęściej zapominamy

5 fraz, które są równie ważne jak “Kocham cię”, a może nawet ważniejsze

Intymność z partnerem – sposoby na jej zwiększenie

Zasady życia wg Dalajlamy przeniesione na związki

Twój związek zmierza w złym kierunku? Zapytaj siebie o

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “7 nawyków, które mogą wzmocnić Twoje małżeństwo”

Comments are closed.