rodzaje niewierności, niewierność
Pocket

Nikt nie chce niewiernego męża lub żony. Tymczasem niewierność może przybierać rozmaite formy i znaczenie. Istnieje wiele sposobów, które można uznać za zdradę – tak, nie chodzi tylko o seks. Oto wyjaśnienie różnych rodzajów niewierności:

Romans typu „prawdziwa miłość”

Ten typ romansu to sytuacja, gdy osoba uważa, że ​​znalazła swojego idealnego partnera, przeznaczonego tylko dla niej. Którego ma kochać i być w związku z nim. Jednak ze względu na pewne okoliczności, które nie pozwalały im spotkać się wcześniej, teraz są ograniczeni jedynie do romansu.

Ten rodzaj niewierności może łączyć się z kontaktem seksualnym, ale nie musi. Niemniej zawsze wymaga czegoś bardziej cennego niż to, co każda osoba otrzymuje od swojego oryginalnego partnera. Osoby uwikłane w taki romans stają się dla siebie wzajemnie zaufanymi, dostępnymi dla siebie, kiedy tylko druga osoba ich potrzebuje. Bez presji codziennych obowiązków związanych z rolą męża i żony.

Romans typu romantycznego

Ten romans jest wypełniony uwagą, komplementami, potajemnymi randkami, prezentami, romantycznymi gestami, przemyśleniami i postawą typu” ty i ja przeciw całemu światu”. Zasadniczo chodzi tu o uzyskanie potwierdzenia mnie, jako osoby w doskonałym, romantycznym związku. Nie ma znaczenie, że jest to tylko fantazja.

Choć romans ten przynosi, przynajmniej chwilowe, szczęście i satysfakcję, nie jest to coś trwałego, ponieważ jest to bardzo nierealistyczne. Kiedy jesteś w związku, doświadczasz dobrych i złych chwil – a obydwie strony muszą wykazać gotowość do naprawienia tego, co nie działa w ich relacji.

 

Romans w mediach społecznościowych

Może to być nieszkodliwy zwyczaj wysyłania wiadomości do tej jednej osoby, która Twoim zdaniem Cię rozumie. Zanim się zorientujesz, ciągle jej potrzebujesz i chcesz zwrócić jej uwagę.

Ponieważ nie dochodzi tu do bezpośredniego spotkania, osoby uwikłane w tego typu romans czują się swobodnie, bezpiecznie, anonimowo, mniej nieśmiałe lub zahamowane w wyrażaniu uczuć. W pewnym momencie zaczynają wierzyć w ten wyobrażony i idealny świat.

Romans typu „wsparcie”

Ten typ romansu zaczyna się zazwyczaj w czasie kryzysu lub bolesnego okresu przejściowego dla życia małżonka. Może to być sytuacja, gdy ktoś przeżywa utratę członka rodziny, stresującą zmianę kariery czy też trudności finansowe. Tego typu okoliczności mogą wywołać romans, ponieważ nowe zaangażowanie, jakie ktoś okazuje osobie przeżywającej kryzys daje mu poczucie wsparcia i zrozumienia, a także pozwala mu czuć nadzieję i uznanie.

Jeśli uważasz, że Twój partner nie jest w pełni lojalny wobec Ciebie lub już go przyłapałaś na zdradzie, wiedz, że istnieje sposób na poradzenie sobie z tym bez uszczerbku dla dalszego związku. Warto w tym momencie skorzystać z terapii indywidualnej oraz terapii par. Pozostanie samej w tej sytuacji może opóźniać proces przepracowania zdrady, a nawet doprowadzić do całkowitego rozpadu związku.

 

Czytaj również:

7 głównych grzechów w związkach

Rzeczy, które rozwalają Twój związek

Jak mówić o swoich potrzebach?

Jak poradzić sobie z seksualną przeszłością partnera

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “4 rodzaje niewierności”

Comments are closed.