Kontrakt, który uratować Twój związek
Pocket

Chcesz wzmocnić swój związek? Wydrukuj następujący kontrakt i podpisz go razem ze swoim partnerem/partnerką. Następnie, staraj się ze wszystkich sił by go wypełnić. Pamiętaj, że ten kontrakt, może uratować Twój związek!

Drogi (imię Twojego partnera/partnerki):

– Obiecuję obchodzić się delikatnie z Tobą i Twoim sercem.

– Obiecuję dać Ci dostęp do mojego serca.

– Obiecuję mówić Ci całą prawdę, nawet, jeśli czasem mnie to przeraża.

– Obiecuję wkładać dużo wysiłku w nauczenie się sposobów, w jakie najbardziej chcesz być wysłuchana/wysłuchany, a następnie słuchać w ten sposób tak często, jak tylko mogę.

– Obiecuję kochać i wspierać Cię, gdy tego potrzebujesz, oraz z miłością zachęcać i „popychać” Cię do rozwoju, gdy będzie Ci to potrzebne.

– Obiecuję, że zrobię wszystko, co możliwe, by czuć się tak emocjonalnie spełnionym/spełnioną, jak to tylko możliwe w moim własnym życiu, tak, że będę mógł/mogła pokazać swoją najlepszą stronę w naszym związku.

– Obiecuję być świadomym/świadomą swoich własnych negatywnych emocji i nie obwiniać Cię za bycie odpowiedzialną/odpowiedzialnym za moją emocjonalną reakcję na różne rzeczy.

– Obiecuję nie tracić cennego czasu i energii na zastanawianie się, kto jest, za co winnym. To do niczego nie prowadzi i odrywa mnie od naszego wspólnego celu, jakim jest odbudowanie/zbudowanie pełnego miłości związku.

– Uznaję, że nie jesteś Twoimi rodzicami… i nie jestem moimi rodzicami… i pomimo, że możemy mieć jakieś nawyki, które przejęliśmy od nich, możemy wybrać nową drogę, gdy ich sposoby nie działają w naszym związku.

– Obiecuję, że będę zakładać, że masz jak najlepsze intencje we wszystkim, co robisz.

– Obiecuję kochać i akceptować każdą Twoją stronę i wszystkie Twoje emocji, nastroje i niepewność.

– Obiecuję wspierać Cię w Twojej karierze, hobby, pasjach – w tym, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwa/szczęśliwy.

– Obiecuję wkładać dużo wysiłku w naszą relację.

– Obiecuję regularnie znajdować wolny czas abyśmy mogli spędzić go razem.

– Obiecuję, przynajmniej raz w miesiącu, znajdować czas na naszą wspólną randkę. Bez względu na to, jak bardzo będę zajęty/zajęta i jak bardzo stresujące będzie nasze życie.

– Obiecuję być zawsze otwarty/otwarta na rozmowy o naszym życiu seksualnym, bez względu na to, jak trudne mogą być to rozmowy.

– Obiecuję, że zawsze będę starać się zrozumieć jak bardzo cierpisz, i że ten ból sprawia, że mnie odpychasz w danej chwili.

– Obiecuję, że nigdy nie będę Cię szantażować, mówiąc w chwilach złości, że może powinniśmy dać sobie spokój z naszym związkiem.

– Obiecuję, że zawsze będę starał/starała się sprawiać, byś czuła/czuł się w naszym związku tak bezpiecznie, wygodnie i komfortowo, na ile to możliwe.

W odniesieniu do wszystkich wyżej wymienionych stwierdzeń, uznaję, że kiedy mówię „nigdy” lub „zawsze”, to nieuchronnie zdarzy mi się popełniać błędy. Jestem człowiekiem i nie jestem doskonały/doskonała. Obiecuję jednak starać się robić to, co najlepsze i przyznawać się, kiedy mi się coś nie uda. A nade wszystko, obiecuję kochać Cię.

[podpis]

 

Czytaj również:

Twój związek zmierza w złym kierunku? Zapytaj siebie o

Rzeczy, które rozwalają Twój związek

Zasady życia wg Dalajlamy przeniesione na związki

Intymność z partnerem – sposoby na jej zwiększenie

7 głównych grzechów w związkach

3 kroki, aby przekonać partnera do udziału w terapii par

Więcej ciekawych artykułów

2 Thoughts on “Kontrakt, który może uratować Twój związek”

Comments are closed.