jak być bardziej dostępną dla mężczyzn
Pocket

Czy masz czasem wrażenie, że jesteś niewidoczna dla mężczyzn? Zastanawiasz się dlaczego mężczyźni cię nie zauważają, a tym samym nie zapraszają na randki? Użyj tych kilka przedstawionych tu technik, jak być bardziej dostępną dla mężczyzn, a zaczną Cię wreszcie widzieć

Wbrew temu, co wielu nam, kobietom się wydaje, bycie zauważoną przez przedstawiciela płci męskiej, a potem zaproszoną na randkę nie zależy aż tak bardzo od zwykłego losu i szczęścia. Nie musisz biernie czekać aż ten to szczęście uśmiechnie się do Ciebie. Możesz zacząć działać! Co więcej zazwyczaj nawet nie musisz robić nic nadzwyczajnego czy też prowokującego, aby skłonić mężczyznę by podszedł do Ciebie i się przywitał.

Mam nadzieję, że powitałaś to stwierdzenie z głośnym westchnieniem ulgi. Zastanawiasz się jak to zrobić? Oto kilka sposobów by “skłonić” mężczyznę do rozpoczęcia rozmowy właśnie z Tobą. Zapamiętaj te kilka rzeczy i wykorzystaj je przy najbliższej okazji.

#1 Dobrze się prezentuj

Tak, wiem jak to brzmi. Ale nie oszukujmy się, powszechnie znaną prawdą jest to, że mężczyźni są wzrokowcami. I naprawdę nimi są. Jeżeli twierdzą inaczej tj. że wygląd nie ma znaczenia, to kłamią. Na szczęście jest tak, że każdemu podoba się co innego. Każda z nas ma więc szansę. Niemniej, aby tę szansę otrzymać musimy dobrze wyglądać. Mężczyzna skusi się na podejście do dziewczyny, której wygląd mu się podoba. Zadbaj więc o swoje ubrania, fryzurę, makijaż. W tym przypadku, podobnie zresztą jak i w wielu innych, pierwsze wrażenie na prawdę ma znaczenie. Podobno mężczyzna po wejściu do pomieszczenia w ciągu kilku sekund podejmuje decyzję czy ma ochotę podejść do danej kobiety czy też nie. Zakładając, że ładnie się ubierzesz i będziesz wyglądać dobrze, ułatwiasz sobie i jemu zadanie.

#2 Właściwe miejsce

Zapamiętaj – nie wszystkie miejsce stwarzają okazję i atmosferę do rozpoczęcia rozmowy. Jeżeli masz więc zamiar skłonić mężczyznę do rozmowy wybierz miejsce, które naturalnie skłania ludzi dookoła do rozmów. Co to za miejsca? Kawiarnie, kluby, księgarnie i temu podobne miejsca dostarczają nieograniczonych możliwości dla mężczyzny do rozpoczęcia rozmowy z tobą.

#3 Sprawiaj wrażenie niezbyt zajętej

Nie bądź zbyt pochłonięta swoim telefonem, książką, laptopem, czy czymkolwiek innym. To onieśmiela mężczyzn. Tak, wiem, że możesz być znudzona I usiłować zająć czymś swój umysł, ale jeżeli będziesz sprawiać wrażenie zbyt zajętej, wówczas mężczyzna, który uprzednio chciał do Ciebie podejść i z tobą porozmawiać może odnieść wrażenie, że nie będziesz zainteresowana rozmową z nim. A to oznacza jego odwrót i straconą szansę.

#4 Ułatw mu zadanie

Wielu mężczyzn ma problemy z podejściem do kobiety, gdy jest w grupie znajomych. I nie ma tu zbytniego znaczenia jak bardzo pewny siebie jest ów mężczyzna. Jeżeli więc chcesz poznać jakiegoś mężczyznę staraj się spędzać sporo czasu sama lub z jedną koleżanką. Będą to bardziej komfortowe warunki dla mężczyzny. Oczywiście nie mam tu na myśli spędzania czasu samotnie w domu. Wyjdź do ludzi. Twój “książę” nie odnajdzie cię, jeżeli będziesz się skutecznie ukrywać.

#5 Dostarcz mu okazji to rozmowy z tobą

Załóżmy, że jednak jesteś gdzieś z grupą znajomych i zauważasz mężczyznę, który przykuwa Twoją uwagę. Spokojnie, nie wszystko stracone. Postaraj się wówczas nawiązać z nim kontakt wzrokowy, a gdy wyczujesz, że już dojrzał do rozmowy z Tobą oddal się na jakiś czas od znajomych po to by się rozejrzeć, skorzystać z toalety czy też zamówić drinka. Daj mu okazję by mógł wówczas wykorzystać szansę i podejść do Ciebie.

#6 Uśmiechaj się

Podstawą przystępności jest uśmiech. Wyglądaj na miłą, ciepłą i przyjacielską, a zwiększysz swoje szanse, że jakiś mężczyzna podejdzie do ciebie i rozpocznie rozmowę. Sprawianie pierwszego wrażenia, jako “dającej się lubić” kobiety może być niezwykle ważną przewagą każdej z nas. Nie marszcz więc czoła, zrelaksuj się i uśmiechnij się.

#7 Kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy to kolejna niezwykle ważna rzecz. Zerkaj na niego od czasu do czasu, po czym nawiąż z nim kontakt wzrokowy. Pamiętaj jednak, aby zarazem nie sprawiać wrażenia zdesperowanej bądź “mającej jakiś problem”. Jeżeli będziesz nieprzerwanie wpatrywać się w mężczyznę pomyśli, że albo jesteś zbyt łatwą zdobyczą, a więc nie wartą zachodu, bądź też poczuje się zwyczajnie niekomfortowo i ucieknie by nie czuć na sobie twojego uporczywego spojrzenia.

#8 Drażnij go

Jeżeli masz okazję spróbuj przejść obok niego. Ale nie w zwyczajny sposób. Przejdź powoli obok niego i jednocześnie mijając go spróbuj nawiązać z nim kontakt wzrokowy. Możesz pokusić się również o nikły uśmiech i lekkie otarcie się o jego ramię. Nie przesadź jednak. Drażnij go, mężczyźni uwielbiają taką subtelną uwagę!

Jeżeli zaś nie możesz przejść obok niego to wówczas spróbuj złapać jego wzrok i wówczas zaczesać swoje włosy za ucho, spojrzeć w dół i uśmiechnąć się do siebie. To mały gest dla Ciebie, ale mężczyźni odbierają go, jako coś wielkiego i mocno do nich przemawiającego.

#9 Nie bądź znudzona

Baw się dobrze i pozostań w pozytywnym nastroju niezależnie od tego co właśnie robisz. Pamiętasz o uśmiechu? Pozytywizm przyciąga pozytywizm. A ludzie w naturalny sposób lgną do tych, którzy dają im szanse na “zarażenie” się tą emocją. Poza tym szczęśliwe dziewczyny przyciągają szczęśliwych mężczyzn, którzy są zadowoleni ze swojego życia. Jeżeli będziesz wyglądać na niezadowoloną, sztywną czy też znudzoną, to najprawdopodobniej każdy mężczyzna zastanowi się dwa razy zanim podejdzie do Ciebie. Nawet, jeżeli bardzo mu się podobasz. Mało kto lubi przecież smutne i nudne osoby.

#10 Nie bądź niemiła

Jeżeli będziesz niemiła wobec kogokolwiek, wobec swoich znajomych czy też kelnera, szansa, że mężczyzna, który szykował się do podejścia do ciebie, szybko się wycofa są wielkie. Czy ty lubisz? Niegrzecznych ludzi? Ja również nie. I podobnie jest z mężczyznami. Żaden mężczyzna nie odważy się podejść do dziewczyny, która właśnie pokazała mu, że może obrazić go lub zlekceważyć jego próby rozpoczęcia konwersacji. Pamiętaj o tym!

#11 Nie wychodź “na miasto” z kolegami

To coś tak ważnego, że powinnaś o tym zawsze pamiętać. Jeżeli chcesz by mężczyzna się Tobą zainteresował i podszedł do Ciebie nie wychodź z kolegami. Praktycznie nie masz szans by jakikolwiek mężczyzna odważył się na ten krok. No chyba, że jakiś wielki mięśniak… Pytanie tylko czy na poznaniu takiego właśnie mężczyzny Ci zależy?

#12 Pokaż mu, że jesteś nim zainteresowana

Pokaż mężczyźnie, który Ci się podoba, że jesteś nim zainteresowana by go poznać. Zastanów się czy sama nie chciałabyś takiego ułatwienia? Nawet, jeżeli siedzisz gdzieś z koleżanką i rozmawiacie, a on siedzi przy sąsiednim stoliku – spójrz na niego gdy on patrzy na ciebie. Możesz to zrobić nawet wówczas, gdy odpowiadasz koleżance na pytanie.

#13 Nie naciskaj

Zapamiętaj, żeby nie naciskać zbyt mocno. Wystarczy te kilka spojrzeń i kilka uśmiechów do niego by mężczyzna zorientował się, że chętnie go poznasz. Faceci naprawdę nie są głupi. Jeżeli będziesz uparcie próbowała dać mu do zrozumienia, że chcesz, aby podszedł do Ciebie i zaczął rozmowę zaczniesz się ośmieszać w jego oczach. I być może w oczach jego kolegów. A wówczas jakakolwiek szansa jest stracona.

Proste prawda?

A zarazem tak trudne.

Pamiętaj, że są mężczyźni, którzy nie mają odwagi wykonać pierwszego ruchu. Mogą być też i tacy, którzy w ogóle nie są zainteresowani podejściem do Ciebie i rozpoczęciem rozmowy. Nie ważny jest ich powód. Ważne jest natomiast, żeby zwiększyć szanse na poznanie kogoś ciekawego. Prześlij mu więc kilka spojrzeń, kilka uśmiechów i skorzystaj z powyższych porad by dać mu okazję do podejścia do Ciebie. Stosując te porady, jak być bardziej dostępną dla mężczyzn, możesz odkryć, że poznawanie nowych mężczyzn stanie się nagle bardzo proste.

Czytaj również:

W jaki sposób przyciągnąć uwagę mężczyzn

Mężczyźni Cię rozczarowują i frustrują? Jak to zmienić?

Jak zwiększyć efektywność w randkowaniu

Wyzwanie dla singielki

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “Jak być bardziej dostępną dla mężczyzn”

Comments are closed.