Jak zwiększyć efektywność w randkowaniu
Pocket

Problem z poradami związanymi z randkami jest taki, że wiele z rad wyklucza się nawzajem. Raz słyszymy, że powinnyśmy zachowywać się jakbyśmy były bardzo pewne siebie. Innym razem, że powinnyśmy być uległe i łagodne. Znasz to doświadczenie? Ja również. Czy istnieją zatem spójne sposoby by zwiększyć efektywność w randkowaniu?

Problem z poradami związanymi z randkami jest taki, że....png

Czy oznacza to zatem, że któreś z tych porad są złe? Zazwyczaj nie, a przynajmniej nie zawsze. Zazwyczaj większość rad związanych z randkami jest przydatna. No chyba, że udziela ci ich ktoś, kto chce na tobie zarobić i myśli tylko o tym jak ci sprzedać kolejne swoje produkty. Na szczęście takich osób jest mniejszość (taką mam nadzieję).

Na pewno ważne jest byś miała otwarty umysł. Często ludzie tak bardzo są przywiązani do swojej wizji, że nie są w stanie zauważyć dobrego rozwiązania nawet jeżeli się o nie potkną.

Posiadaj otwrty umysł. Czesto ludzie tak bardzo są przywiązani do swojej wizji....png

Nie zaszkodzi też nieco rozwagi. Gdy usłyszysz kolejną poradę zastanów się czy jest ona dobra dla ciebie. Spróbuj sobie wyobrazić samą siebie działającą w określony sposób (zgodnie z poradą). Czy czujesz, że to nowe działanie, zachowanie jest zgodne z tobą? Uważaj jednak, bo czasami pierwsze wrażenie może być mylne. Czasem nasze nawyki mogą być tak głęboko w nas zakorzenione, że jakiekolwiek inne zachowanie może się nam wydawać niezgodne z naszą istotą.

Dobrym rozwiązaniem wówczas może być mała modyfikacja porady, lub też próba zastosowania jej w życiu i sprawdzenie czy faktycznie nie jest ona skuteczna. Pamiętaj, że często warto zaryzykować. Jak mawiają – cuda dzieją się gdy wyjdziesz poza swoją sferę komfortu. Daj więc szansę nawet tym radom, które wydają się na pierwszy rzut oka, absolutnie nie dla ciebie.

Pamiętaj, że jeżeli czytasz daną poradę i masz wrażenie, że zastosowanie jej sprawiłoby, że będziesz czuć się lepiej i pewniej, to znak, że na pewno jest ona dobra dla ciebie.

Pamiętaj, że jezeli czytasz dana poradę i masz wrażenie...

Oto kilka faktów, które pozwolą ci bardziej skorzystać na poradach miłosnych. Czytaj je uważnie i bierz sobie do serca:

#1 Czy na pewno jesteś aż „tak doskonała”?

Zabolało? Wiem, że najczęściej jest to bolesna prawda do wysłuchania. Niemniej często jest to prawda. Wiele singli chodzących po ulicach sądzi, że są ideałami. Jednak rzeczywiście rzadko jest to prawdą. Co jeżeli jesteś jedną z tych osób, które mają wygórowane mniemanie o samych sobie i swoich zdolnościach? Pewność siebie jest seksy, ale w granicach rozsądku. Zweryfikuj więc poczucie własnej wartości. Jeżeli uznasz, że być może masz o sobie zbyt wysokie mniemanie, spróbuj je urealnić. Jeżeli zaś okaże się, że twoja samoocena jest zbyt niska popracuj nad jej poprawą – jest dużo sposobów na poprawę swojej opinii o osobie samej.

Wiele singli chodzących po ulicach sądzi, że są ideałami. Jednak rzeczywiście rzadko....png

#2 Masz duże oczekiwania wobec partnera?

Ale sama jakoś ich nie spełniasz. Chcesz umawiać się z najgorętszym ciachem w swoim biurze, albo z jakimś celebrytą. Próbujesz, próbujesz i ciągle nic. Doznajesz rozczarowań, czasem nawet bardzo bolesnych. Mówią owszem, że jak spadać to z wysokiego konia, ale odrobina rozsądku jest tu jednak wskazana. Przy każdym upadku ryzykujesz bowiem trwałe uszkodzenia. Aby wygrzebać się z niektórych z nich, nie obejdzie się bez wsparcia fachowca.

Czy to oznacza, że porady typu „musisz trzymać się wysokich wymagań” jest zła? Oczywiście, że nie. Jest bardzo prawdziwa. Dla swojego dobra zrób sobie jednak pewne “reality check” I pamiętaj, że druga strona również ma swoje standardy. Pytanie czy jest szansa, żeby się pokryły. Rozsądek podpowiada, że nieco bezsensowne jest posiadanie ekstremalne wysokich oczekiwań wobec partnera jeżeli sama nie równasz do podobnego poziomu.

Rozsądek podpowiada, że nieco bezsensowne jest posiadanie ekstremalnie....png

#3 Jesteś uprzedzona

Niektórzy ludzie są bardzo radykalni. Mają mocne i ściśle określoną opinie na różne tematy. I niech nikt nie waży się podejmować najmniejszej próby by je zmienić! Brzmi znajomo? Możesz uderzyć się w pierś?

Nie możesz odpuścić sobie przekonań typu:

– To mężczyzna musi mieć całkowitą kontrolę w związku?

– Kobieta musi zawsze być słaba?

– To mężczyzna jest odpowiedzialny za szczęście kobiety i za przynoszenie pieniędzy do domu?

Często bywa, że te uprzedzenia są tak silne, że mogą wyrządzić związkowi więcej zła niż dobra. Nie musisz nawet wypowiadać swoich przekonań na głos- twoja podświadomość wysyła jasno odczytywalne przez ciebie samą i przez partnera przekazy. A chyba znasz teorię samospełniającego się proroctwa?

#4 Wielkie nadzieje

Oczekujesz diametralnych zmian i liczysz, że nadejdą z dnia na dzień? Wydaje ci się, że samo przeczytanie kilku porad wprowadzi zmianę w twoim życiu? Przykro mi, że cię zasmucę, ale prawda jest taka, że dopóki nie podejmiesz inicjatywy i nie spróbujesz wprowadzić tych porad (które są zgodne z tobą) w swoje życie i nie będziesz konsekwentnie ich przestrzegać przez dłuższy okres czasu, to wiedz, że żadna zmiana nie nadejdzie. Być może doznasz jakiś przebłysków, chwil zrozumienia, może nawet na chwilę coś się zmieni. Jednakże jeżeli nie wykażesz większego uporu w podejmowaniu prób, nie staniesz się lepszą osobą, nie doświadczysz szczęśliwej miłości czy też związku. Jeżeli nadal nie jesteś w stanie przyciągnąć takiego partnera jakiego pragniesz zapewne nie dokończyłaś pracy nad sobą i jest coś co Ci umyka.

Jeżeli nadal nie jesteś w stanie przyciągnąć takiego partnera jakiego pragniesz, zapewne.....png

#5 Zakładasz porażkę nawet nie próbując

Przyjaciółka udziela ci porady. Próbujesz ją zastosować w swoim życiu jednocześnie mając głęboką nadzieję, że nie sprawdzi się ona w twoim przypadku i będziesz mieć szansę udowodnić przyjaciółce jak bardzo się myli. Znasz ten schemat? Nasze umysły są tak zbudowane, że są bardzo „trwałe” i ciężkie do zmiany. Poza tym uwielbiają znajdować potwierdzenia dla swoich założeń. Utwierdzanie się w pewnej wizji świata może wręcz sprawiać nam fizyczną przyjemność. Musisz przyznać, że wizja lekkiego podejścia do każdej napotkanej porady tylko po to by udowodnić, że nie ma ona racji bytu w twoim przypadku, brzmi bardzo kusząco. Lepiej przecież wciąż narzekać i utwierdzać się w przekonaniu, że świat jest zły i nie fair.

#6 Nie uczysz się na swoich błędach

Każda porażka jest doświadczeniem. Jest nim jednak dopiero wówczas gdy zawiera w sobie naukę, która jest dla ciebie jasna i zrozumiała. Możesz spotykać wiele potencjalnych „randek”, ale dopóki nie nauczysz się czegoś ze swoich porażek i nie skorygujesz swoich zachowań, dopóty nie przyznasz, że porady mają w sobie jakąś „prawdę”.

Każda porażka jest doświadczeniem. Jest nim jednak dopiero wówczas gdy.....png

Pomyśl o tym tak – czytasz różne porady i wyciągasz z nich różne zalecenia do stosowania. Dochodzisz do wniosku, że chcesz poprawić swoją umiejętność flirtowania by być częściej zapraszana na randki. Potem wciąż słyszysz uwagi o tym jak to powinnaś zmienić styl ubierania by być bardziej przystępną dla mężczyzn, a mimo to dochodzisz do wniosku, że nie warto bo i tak kiepska z ciebie flirciara. Widzisz tutaj jakąś prawidłowość? Wskazuje ona na twój brak wytrwałości i brak umiejętności uczenia się z kontekstu społecznego.

Randkowanie naprawdę może być proste i przyjemnie. Ale by naprawdę przyniosło ci dużo korzyści i satysfakcji musisz nauczyć się wprowadzać w życie niektóre z porad jakie usłyszysz, uczyć się ze swoich porażek oraz problemów. A gdy to potrzebne przedefiniować plan.

Randkowanie może być proste i przyjemne, ale by naprawdę przyniosło ci dużo....

Czytaj również:

13 rzeczy, na które zasługujesz w związku

Zmień swoje życie uczuciowe odpowiadając na to jedno pytanie

Dlaczego boimy się miłości?

Umiejętności niezbędne do stworzenia udanego związku

Więcej ciekawych artykułów