rzeczy, na które zasługujesz w związku
Pocket

Czy masz poczucie, że jesteś w szczęśliwym związku? Takim, który wydobywa na światło dzienne twoje najlepsze cechy charakteru, czyni ciebie i ludzi dookoła ciebie szczęśliwszymi? Sprawia, ze jesteś bardziej otwarta, kochająca i akceptująca? Sprawdź jakie są rzeczy, na które zasługujesz w związku i zadecyduj czy odnajdujesz je u siebie

Śmiech

Śmiech to zdrowie. Nie tylko fizyczne, ale również zdrowe relacje. Ty i Twój partner możecie mieć zupełnie różne poczucie humoru, a jednak powinniście być w stanie rozśmieszyć jedno drugiego. Kochać kogoś to m.in. pragnienie by widzieć ukochanego szczęśliwego, tak więc szczęśliwe związki wypełnione są uśmiechami, żartami i śmiechem. Śmiech pomaga przezwyciężać mniejsze kłopoty i łagodzi uderzenie większych problemów.

Bezpieczeństwo

To druga ważna cecha dobrych związków. I przypuszczam, że jedna z podstawowych rzeczy kierująca ludźmi łączących się w pary. Poczucie bezpieczeństwa, które daje fakt, że w twoim życiu jest osoba, na której wiesz, że z założenia zawsze możesz polegać. Każdy w związku ma prawo czuć, że może mieć zły dzień lub zły humor i wyrazić go w obecności drugiej osoby bez obawy, że partner cię opuści.

Szacunek

Moim zdaniem szacunek należy się z założenia każdemu człowiekowi. Tym bardziej w dobrym związku obydwoje partnerzy szanują i podziwiają siebie nawzajem. W końcu jeżeli decydujesz się z kimś związać, to zazwyczaj uważasz tą osobę za kogoś wyjątkowego.

Zrozumienie

Nie ważne jak się zachowujesz, ważne by twój partner był w stanie Cię zrozumieć. Nie, nie chodzi mi tu o rodzaj umysłowego zrozumienia – niektórych rzeczy nie da się bowiem zrozumieć. Dobrze je wówczas po prostu zaakceptować takimi jakimi są. To samo z ludźmi. A im większa akceptacja i znajomość drugiego człowieka tym łatwiej zrozumieć, że czasem “ma, jak ma”.

Kogoś, kto wyzwala w Tobie najlepsze instynkty

W szczęśliwym związku ludzie wyzwalają w sobie najlepsze cechy. Nie starają się gnębić partnera i obniżać jego poczucia własnej wartości. Zamiast tego rzucają sobie nawzajem „wyzwania”, które prowadzą ich do ciągłego rozwoju. Wpływają na siebie i otwierają swoje umysły na nowe idee i koncepcje.

Kogoś, kto Cię dopinguje

W świetnym związku partnerzy zachowują się jak osobiści cheerlederzy czy też mówcy motywacyjni. Zachęcają się nawzajem i dopingują do podejmowania różnych działań i wyzwań, które prowadzą drugą osobę do wzrostu i rozwoju. Oferują sobie stałe i niezachwiane wsparcie.

Wzajemne zaufanie

Twój partner nie powinien się martwić, czy nawet zaprzątać sobie głowy myślą, że mogłabyś go zdradzić, czy też zabrać wszystkie wspólne pieniądze z konta i przepaść jak kamień w wodę. Zasada ta jest dwustronna. Kochacie się wzajemnie i wspieracie siebie, zatem zaufanie jest naturalną i niezbędną konsekwencją bycia razem.

Intymność

Trzymanie się za ręce, sekretne spojrzenia, wzajemne muśnięcia… Twój partner i Ty powinniście tworzyć wzajemne poczucie i atmosferę intymności. Udane związki zapewniają sobie nie tylko fizycznaą intymność, ale również emocjonalną.

Otwarta komunikacja

Komunikacja jest jednym z najbardziej kluczowych elementów w związku. Zatem Ty i Twój partner powinniście obydwoje czuć, że macie możliwość otwartej i głębokiej dyskusji nad jakąkolwiek kwestią. Bez poczucia, że nie zostanie wysłuchani czy też strachu przed odrzuceniem.

Wolność

W zdrowym związku obydwoje partnerzy rozumieją, że każde z nich ma niezaprzeczalne prawo do posiadania własnej przestrzeni i poczucia wolności. Znacie powiedzenie „z niewolnika nie ma pracownika”? Podobnie jest ze związkami. Spróbuj zbyt ograniczyć wolność partnera, a ucieknie on od Ciebie gdzie pieprz rośnie. Co nie oznacza, że nie powinniście dyskutować i iść na kompromisy odnośnie pewnych granic owej wolności i swobody.

Kogoś, kto stanie w Twoim imieniu

Znasz te dni kiedy masz wszystkiego dość, wszystko cię drażni i czujesz, że brak ci siły nawet na jakikolwiek ruch małym palcem? W takie dni możesz mieć problemy z walką o siebie. Jeżeli jednak jesteś w udanym związku, masz kogoś kto w sytuacji kryzysu stanie w Twojej obronie i ogarnie sytuację za Ciebie. Czyż to nie piękna idea?

Pasja

Wiadomo, że po kilku latach a czasem nawet miesiącach możesz nie czuć już motyli w brzuchu na widok ukochanego, ale nadal powinnaś odczuwać szczęście i ekscytację. Nawet jeżeli jesteś w kiepskim nastroju, obecność partnera powinna sprawiać, że czujesz się lepiej, a nie jeszcze gorzej. Ponadto spontaniczne pocałunki i seks pełen pasji dają wiele przyjemności. Nawet jeżeli z biegiem czasu nie zdarzają się one codziennie, każdy z nas ma prawo do poczucia, że jego partner kocha go i uważa, że jesteś bardzo seksowna i ciężko Ci się oprzeć.

Odrobina troski

Przejawiającej się w wykonywaniu małych gestów takich jak ugotowanie ulubionego posiłku, przygotowaniu kąpieli, kupieniu ulubionych kwiatów czy książki ulubionego autora. Te małe gesty pokazują waszą troskę o siebie nawzajem oraz ukazują uczucie jakim się darzycie. Udowadniają one również partnerowi, że myślisz o nim, znasz go, a jego dobro i szczęście ma dla Ciebie ogromne znaczenie, warte wysiłku.

Być może masz własne przemyślenia odnośnie rzeczy, na które zasługujesz w związku? Podziel się pomysłem w komentarzu.

Jeżeli sadzisz zaś, że ktoś z twoich znajomych może wynieść jakąś wartość z przeczytania tego posta – podziel się nim.

 

Czytaj również:

Dlaczego boimy się miłości?

Umiejętności niezbędne do stworzenia udanego związku

7 głównych grzechów w związkach

Dlaczego kobiety sukcesu mają problem z utrzymaniem udanego związku?

Sygnały, że spotykasz się z dupkiem – bądź na nie uważna

Więcej ciekawych artykułów