7 7 głównych grzechów w związkach
Pocket

Oto siedem głównych grzechów w związkach, które potrafią zniszczyć każdy związek nie tylko na samym początku, ale również po kilku, a nawet kilkunastu latach wspólnego życia

# 1. Niesprawiedliwa „walka”

Nie ma dobrego sposobu, aby „walczyć”, ale jakoś trzeba radzić sobie z konfliktami, które powstają w związku. Nie chcesz być tą stroną, która walczy w „brudny sposób”. Na pewno tez nie chcesz być w związku z taką osobą. Uważaj zatem na podżeganie, używanie sarkazmu, walkę po to by wygrać zamiast by znaleźć rozwiązanie, zmienianie tematu, lub po prostu ignorowanie problemu (lub osoby).

# 2. Chowanie w sobie urazów

Aby dwoje ludzi mogło pójść dalej w związku, „ofiara” musi zobaczyć skruchę u „oprawcy”, a sprawca musi czuć, że druga osoba nie odczuwa więcej żalu. Jeśli potrzebujesz czasu lub kilku tygodni, aby coś przemyśleć, zrób to. To zdrowsze niż chowanie w sobie urazy.

# 3. Odmawianie by być zależnym/zależną od drugiego człowieka

Wszyscy chcemy zachować pewną niezależność w związku, ale jeśli chcesz posiadać 100 procentową wolność, to być może związek nie jest dla Ciebie? W celu stworzenia zaufania, w pewnym stopniu musicie być zależni od siebie.

# 4. Ośmieszanie partnera/partnerki, zwłaszcza publiczne

W większości przypadków powinno się być głównym/główną rzecznikiem/rzeczniczką swojej/ swojego partnerki/partnera i vice versa. Jeśli pojawiają się złośliwe komentarze i dowcipy kosztem drugiej osoby – szczególnie w obecności innych – to jest to zły znak. W rzeczywistości jest to jedna z form przemocy emocjonalnej.

# 5. Utrzymywanie ogromnego sekretu

Nie wszystko, w związku, musi być opowiedziane. Jeżeli jednak masz ogromny sekret, który boisz się, że może zmienić wszystko, wyjaw go partnerce/partnerowi, zanim zrobi to ktoś inny.

# 6. Wmanewrowanie drugiej osoby w ciążę

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą być winni tego grzechu. Nieważne, które ze stron to zrobi, wmanewrowanie drugiej, nieświadomej osoby w ciążę, może sprawić, że związek zacznie zmierzać w kierunku stopniowego rozpadu.

# 7. Zdradzanie

To nie powinno mieć miejsca w związkach, ale zdarza się dość często. Każdy definiuje zdradę inaczej, ale jej zaawansowane formy są dość powszechne. Zdrada nie czyni Cię złą osobą, ale tak naprawdę bardzo mało związków jest w stanie przetrwać niewierność. Warto o tym pamiętać przed podjęciem tego kroku.

 

Dodalibyście coś jeszcze do tych głównych grzechów w związkach? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzu.

Możesz też uzyskać dodatkową pomoc w „ratowaniu” związku współpracując z psychoterapeutą. Jeśli chcesz sprawdzić, czy praca z naszą specjalistką jest dla Ciebie, zaplanować swoją 20-minutową darmową konsultację w gabinecie w Łodzi lub przez Skype/telefon. Napisz do nas na ministerstworelacji@gmail.com i podaj 3 odpowiadające Ci terminy konsultacji. Wybierzemy odpowiedni i skontaktujemy się z Tobą.

 

Czytaj również:

Intymność z partnerem – sposoby na jej zwiększenie

6 sygnałów, że znalazłaś już odpowiedniego dla siebie partnera

Rzeczy, które rozwalają Twój związek

Zazdrość w związku – jak sobie z nią radzić

5 języków miłości. Którym z nich mówisz?

Dlaczego współczesne związki są takie „kruche”?

Więcej ciekawych artykułów

2 Thoughts on “7 głównych grzechów w związkach”

Comments are closed.