kobiety sukcesu
Pocket

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego jest tak, że kobiety sukcesu wydają się nie być w stanie utrzymać zdrowego związku? Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kobiet odnoszących sukces. Niemniej często dzieje się tak, że piękne i utalentowane kobiety, mają problemy z utrzymaniem udanego związku. Jakie są tego przyczyny?

Badania wykonane przez amerykański portal randkowy – eHarmony.com wykazały kilka przyczyn, dla których mężczyźni mogą czuć się onieśmieleni przez tzw. kobiety sukcesu.

Po pierwsze, mężczyźni dokonują błędnej generalizacji. Zakładają bowiem, że skoro kobieta odniosła sukces zawodowy, to na pewno przenosi na życie prywatne te cechy, które pomogły jej w uzyskaniu tego sukcesu. Jeśli mężczyzna zbyt często przynosi do domu sprawy i pracę z biura, może to mieć negatywny wpływ na jego życie uczuciowe. To samo dotyczy kobiety. Jeśli jest ona ciągle zajęta, zestresowana i wciąż myśli o pracy, prawdopodobnie nie jest ona w stanie komunikować i ukazywać światu są bardziej delikatną i wrażliwą część. Te cechy, które często utożsamiane są z typowo kobiecymi cechami.

 

W relacjach romantycznych chodzi głownie o przyciąganie i atrakcyjność, a nie o ilość i jakość odniesionych sukcesów. Pomimo, że jesteś kobietą sukcesu i nikt nie może odebrać Ci Twoich osiągnięć, prawda jest taka, że mężczyźni nie szukają u kobiet sukcesów. Owszem może być to miły dodatek. Natomiast mężczyzna nie zakocha się w Twoim koncie bankowym, tytule naukowym czy też imponującej nazwie stanowiska, jakie piastujesz. Mężczyzna zakochuje się w kobiecie. Niezależnie od tego czy umniejszasz swoje sukcesy, czy też uważasz, że są one czymś, co może pomóc Ci zdobyć mężczyznę, tak naprawdę żadna z tych opcji nie przyciągnie do Ciebie mężczyzny, ani nie stworzy zdrowego związku. Do tego, bowiem oprócz sukcesów potrzeba pewnych cech charakteru.

 

To tylko kilka kwestii poruszonych w badaniu. Jak sądzisz, dlaczego tak często zdarza się, że wartościowe i odnoszące sukces kobiety, mają tak duże problemy z utrzymaniem udanego związku? Podziel się swoimi refleksjami w komentarzu.

 

Czytaj również:

Mężczyźni Cię rozczarowują i frustrują? Jak to zmienić?

Rzeczy, które rozwalają Twój związek

Samotność – 7 zaskakujących faktów o niej

Jak mówić o swoich potrzebach?

Więcej ciekawych artykułów