Rzeczy, które rozwalają Twój związek
Pocket

Związki, zalegalizowane czy też nie, są bardzo delikatną sprawą. By mogły trwać i się rozwijać wymagają uwagi i specjalnej atencji. Można wymienić wiele rzeczy, które rozwalają Twój związek i i dobrze jest być ich świadomym

Tutaj wymienię najważniejsze, moim zdaniem, pięć z tych, które mogą zniszczyć Twój związek. Sprawdź czego się wystrzegać, lub jeżeli jest to już obecne w Twoim związku – nad czym popracować.

Jeżeli zatem chcesz by Twój związek przestał istnieć, zadbaj o to aby pojawiały się w nim jak najczęściej te oto rzeczy:

#1 Brak komunikacji

Komunikacja jest bardzo ważna w relacjach międzyludzkich, a zwłaszcza w małżeństwie/partnerstwie. Jeżeli nie porozumiewasz się ze swoim partnerem, bądź gotowa na to, że w waszym związku wkrótce pojawią się problemy.

#2 Zazdrość

Ten zielonooki potwór, jak określał go Szekspir, nigdy nie przynosi zbyt wiele dobrego. Zazdrość w każdym związku, małżeństwie czy nawet przyjaźni, może zakończyć się katastrofą. Powinnaś być w stanie zaufać swojemu partnerowi. Ufać, że nie posunie się do zdrady i okazania Ci braku szacunku.

#3 Social media

Jeżeli Facebook, Instagram czy też inne media społecznościowe są dla Ciebie ważniejsze niż Twój ukochany, to masz poważny problem.  Twój partner i związek z nim muszą stanowić dla ciebie priorytet. Muszą stać ponad twoim smartfonem czy mediami społecznościowymi. Odłóż, więc swój telefon i wyloguj się z sieci. Pamiętaj, że osoba, która siedzi przed Tobą jest ważniejsza niż wszystko inne. Przecież z tego powodu ją wybrałaś.

#4 Pieniądze

Często mówi się, że pieniądze są numerem jeden, jeżeli chodzi o przyczyny rozwodów. Dowodzi to, zatem, że pieniądze są ważnym elementem w każdym związku. Pamiętaj jednak, że jeżeli kochasz swojego partnera i chcesz by wasz związek był udany, kłótnie o pieniądze muszą się skończyć.

#5 Brak seksu

Jeżeli tkwisz w związku bez seksu, to prawda jest taka, że najprawdopodobniej jesteście na prostej drodze do rozstania. Nie oszukujmy się – seks jest bardzo ważną częścią zdrowego i pełnego miłości związku. Porozmawiaj o tym problemie ze swoim partnerem i uczyńcie seks priorytetem w swoim związku.

 

Oto te najważniejsze rzeczy, które rozwalają Twój związek. Pamiętaj, by świadomość, o tym, co może zagrażać szczęściu Twojego związku, wykorzystać do uczynienia go silniejszym i lepszym.

 

Czytaj również:

Tak zabijasz intymność, czyli zwroty, których używasz nierozważnie

Toksyczne zachowania, które odpychają od Ciebie ludzi

Jak poradzić sobie z seksualną przeszłością partnera

Rzeczy, które możecie zrobić razem (i nie jest to oglądanie filmów)

Kłócisz się ze swoim partnerem? Nie rób wówczas tych 4 rzeczy

14 sposobów na ocalenie związku na odległość

Więcej ciekawych artykułów