6 sygnałów, że znalazłaś już odpowiedniego dla siebie partnera
Pocket

Najczęściej postrzegamy miłość, jako coś ekscytującego. Coś, czego wciąż szukamy, tracimy i odnajdujemy ponownie. Prawie w ogóle nie poświęcamy uwagi zwyczajnemu życiu, które następuje w życiu każdej pary po tym, gdy ustaną już początkowe fajerwerki. Dlatego też często pojawia się w nas poczucie zwątpienia czy aby na pewno znalazłyśmy odpowiedniego dla siebie partnera. Czy odpuścić sobie dalsze poszukiwania, czy też nie. Oto sygnały, które mogą wskazywać, że znalazłaś już odpowiedniego dla siebie partnera

Ponieważ jesteśmy uwarunkowani by myśleć, że pogoń za uczuciem, motyle w brzuchu i zdobycie miłości jest właśnie istotą miłości, skupiamy się na tym, zamiast być otwartym na zbudowanie prawdziwej więzi. Przez to bardziej koncentrujemy się na tym, co nie działa w danym związku, a nie jak pogłębić i cieszyć się z tego, co działa.

Nie chce nam się pracować nad związkiem. Praca, bowiem nie jest romantyczna. Nie jest też zabawna. W historiach o miłości, jakie sprzedają nam książki, filmy i inne media, to historie gdzie miłość sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, a wszystko przychodzi nam łatwo i lekko. Nawet ci, którzy sądzą, że są wystarczająco mądrzy by wznieść się ponad to, co wdrukowała nam kultura, podświadomie często nie mogą od tego uciec. Być może, zatem chodzi nie o to by odpowiedzieć sobie na pytanie czy znalazło się odpowiedniego dla siebie partnera czy też nie, a o to by odpowiedzieć sobie na pytanie jak daleko jestem gotowa/gotowy się posunąć by naprawdę pracować nad poznaniem tej osoby i sprawieniem by nasz związek działał.

Często może się okazać, że związek, w jakim jesteśmy nie jest zły. Jest po prostu inny od tego jak go sobie wyobrażaliśmy

W pewnym momencie wielu ludzi potrzebuje delikatnego przypomnienia, że miłość to coś, co pielęgnujemy, nie coś, co znajdujemy. Poniżej znajdziesz sygnały, że być może znalazłaś już odpowiedniego dla siebie partnera i w związku z tym możesz odpuścić sobie dalsze poszukiwania. Być może jest to tylko kwestią uświadomienia sobie, że tak właśnie jest.

  1. Czujesz się spokojnie

Miłość, która jest trwała, na której jesteś w stanie zbudować intymny, prawdziwy i pełen szacunku związek, sprawia, że czujesz się spokojnie. Daje ci więcej komfortu niż dreszczy i poczucia paniki.

  1. Wiesz jak rozwiązać swoje stare wzorce związków

Kiedy docierasz do punktu w swoim życiu, gdy jesteś w stanie rozpoznać pojawiający się wzorzec, jesteś wówczas również w gotowości by zmienić ten wzorzec lub go „odpuścić”. Często w udanym związku pewne problemy są jasne dla obydwu stron i obydwoje jesteście w stanie sobie z nimi poradzić.

wielu ludzi potrzebuje delikatnego przypomnienia, że miłość to coś, co pielęgnujemy, nie coś, co znajdujemy.

  1. Obydwoje macie świadomość, że nikt nie jest odpowiedzialny za Wasze poczucie szczęścia – tylko Wy sami

Większość ludzi rozstaje się, ponieważ sięgnęli punktu, gdy druga osoba nie czyni ich już szczęśliwym. Prawda (okrutna. czy też nie) jest taka, że nikt nie jest w stanie uczynić cię szczęśliwą/szczęśliwym – a przynajmniej w trwały sposób. Będą nadchodzić okresy, gdy będziecie się czuć nieszczęśliwi, ale wasza więź musi być od nich silniejsza. Kluczem do tego może być wasza umiejętność dbania o samych siebie. Nadmierne przywiązanie i nierealne oczekiwania mogą zakończyć wasz związek szybciej niż się spodziewacie.

  1. Wykazujecie wyjątkowo wysoki poziom akceptacji i szacunku wobec siebie

Jest to ważna rzecz w związku. Właściwy związek to taki, w którym obydwoje szanujecie się nawzajem i akceptujecie. Mówiąc inaczej – nie próbujecie za wszelką cenę zmienić swojego partnera/partnerkę. Widzicie drugą osobę taką, jaka jest, a nie tylko wybrane jej części.

  1. Macie takie same plany długoterminowe

Przy wyborze partnera życiowego należy wziąć pod uwagę wiele różnych, praktycznych i życiowych kwestii. Niestety zazwyczaj mają one mały związek z romantyzmem. Jedną z najważniejszych kwestii jest to czy wasz „wieli obraz” (cele długoterminowe) jest podobny. Czy chcecie dzieci, psa? Czy chcecie mieszkać na wsi czy w mieście? Jeżeli bowiem jedno z partnerów musi poświęcić dla związku bardzo ważną część swojego życia, jakie chcą wieść, najprawdopodobniej prędzej czy później ten związek się rozpadnie.

  1. Obydwoje chcecie, żeby wam się udało

Każdy związek ma jakieś problemy. To czy uda wam się przejść przez nie i nadal być razem ze sobą jest kwestią tego czy obydwoje wkładacie wysiłek w to, aby wam się udało. Związek wymaga mnóstwa pracy, kompromisów, a czasem nawet i poświęcenia po to by zachować łączącą was więź i miłość. Jeżeli więc obydwoje nie jesteście gotowi na to by dać z siebie, co tylko możecie, wasz związek najprawdopodobniej nie przetrwa trudności, jakie w pewnym momencie się pojawią.

Czytaj również:

Rzeczy, które możecie zrobić razem (i nie jest to oglądanie filmów)

Jak poradzić sobie z seksualną przeszłością partnera

20 sygnałów, że nie jesteś zakochana, a emocjonalnie zależna od swojego partnera

Tak zabijasz intymność, czyli zwroty, których używasz nierozważnie

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “6 sygnałów, że znalazłaś już odpowiedniego dla siebie partnera”

Comments are closed.