Maria Czubaszek. Zbiór jej najlepszych cytatów
Pocket

Maria Czubaszek. Miała kobieta zmysł obserwacji. Sprawdźcie zbiór jej najlepszych cytatów

Lubiłam ją i szkoda mi, że już nigdy i nigdzie nie usłyszę jej ciętej riposty. Dlatego też pomyślałam, że dla siebie i dla Was zbiorę tutaj najlepsze jej cytaty o miłości, mężczyznach i kobietach. Mają w sobie bowiem dużo mądrości i prawdy.

1. Skoro przed ślubem nie był w moim typie, to i po ślubie nie będzie.

2. Czasem jak słucham niektórych ludzi to myślę sobie: Serio? To jest ten plemnik co wygrał…

3. Ktoś kiedyś powiedział, że mężczyzna, który jest z jedną kobietą dłużej niż dwadzieścia lat, zasługuje na aureolę. Lepiej przyprawić mężowi aureolę niż rogi.

4. Kiedy od mężczyzny odchodzi kobieta, to odchodzi kobieta. A kiedy od kobiety odchodzi facet, to wali jej się cały świat.

5. Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać.

Maria Czubaszek

6. Moim zdaniem lepiej udawać głupszą. Po pierwsze, jeśli można udawać głupszą, niż się jest, to znaczy, że nie jest się tak całkiem głupią.

7. Spanie w jednym łóżku to koszmar! Łóżko może służyć nie tylko do spania, o czym przekonałam się wielokrotnie, ale żeby spać razem?

8. Miłość przenosi góry, wyrzuca (czasem) śmieci, ale nie leczy z alkoholizmu.

9. Mnie się wydaje, że właśnie do tego kobiecie potrzebny jest mężczyzna. Żeby miała na kogo ponarzekać. We wszystkich innych sprawach da sobie radę.

10. Prawdziwej miłości nie zaszkodzi nawet małżeństwo. Z drugiej strony też nie pomoże…

11. Pierwsza awantura w związku jest najważniejsza! Kochać można byle jak, ale nie można się kłócić o byle co!

12. Miłość wydaje mi się przereklamowana. Oczywiście istnieje, ale głównie własna. Kochamy kogoś, kiedy jest nam z nim dobrze, chcemy z nim być, bo wydaje się nam, że bez niego nie umiemy żyć.

13. Przed ślubem trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a po ślubie trzeba je przymykać. I ja zaczęłam przymykać. Nie na zalety, zalety widzę, ale na wady przymykam.

14. Nic tak nie dzieli jak wspólny pokój. Oprócz, rzecz jasna, łóżka.

15. I mnie się wydaje, że właśnie do tego kobiecie potrzebny jest mężczyzna. Żeby miała na kogo ponarzekać. We wszystkich innych sprawach da sobie radę. Zarabiać może sama, nie musi liczyć na utrzymanie przez faceta, dziecko może mieć przez in vitro, jak ma ochotę, to może skorzystać z płatnej miłości – zadzwonić i przyjdzie jakiś taki pan. Ale męża warto mieć, żeby było na kogo ponarzekać.

16. Kobieta jak już coś wie, to zazwyczaj musi się pochwalić. Faceci chyba tego nie lubią. Więc ja mądrzejszej niż jestem nie udawałam. Bo nie mogłam. Wiedziałam, że sama siebie nie przeskoczę. A głupszą czasem udawałam. Również dlatego, że zależało mi na sympatii mężczyzn.

17. Mężczyzna jest jaki jest i nie ma co przy nim majstrować. Im szybciej kobieta to zrozumie, tym lepiej dla niej. I dla niego.

18. Najważniejsze jest zdrowie. Zaraz po pieniądzach. Im dłużej żyję, tym bardziej uważam, że pieniądze są potrzebne do wszystkiego. I do tego, żeby być zdrowym – odpowiednio się odżywiać, wypoczywać i, kiedy zajdzie potrzeba, leczyć. […] Nawet miłość, która jest ponoć najważniejsza, kiedy ludzie myślą tylko o tym, jak związać koniec z końcem i co wsadzić do garnka, można włożyć między bajki.

19. W życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, w którym powinna zdecydować, ile ma lat. I tego się trzymać. Osobiście zrobiłam to, niestety, za późno. W każdym razie parę moich rówieśniczek ustaliło swój wiek wcześniej. Dzięki temu są teraz ode mnie młodsze. I tego się trzymają.

20. Ktoś ostatnio napisał, że kobietom podoba się mężczyzna w tańcu. Słyszałam o kanonie piękna: statek pod żaglami, koń w galopie i kobieta w tańcu. Ale żeby mężczyzna w tańcu? Dla mnie symbolem piękna jest mężczyzna w bolidzie. No może nie każdy. Schumacher w bolidzie już nie jest tak piękny jak Senna w bolidzie.

Macie jakieś własne ulubione cytaty Marii Czubaszek, które dorzucilibyście do tej listy? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Czytaj również:

 Cytaty dodające otuchy w trakcie i po rozstaniu

Cytaty ze Sztuki kochania – Michaliny Wisłockiej

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “Maria Czubaszek – najlepsze cytaty o miłości, mężczyznach i kobietach”

Comments are closed.