Rzeczy, które powinnaś zrobić ze swoim przyszłym mężem
Pocket

Małżeństwo jest poważnym krokiem. Jego celem nadal jest spędzenie reszty swojego życia tej jednej jedynej osobie. Często, my kobiety, owładnięte romantyczną wersją małżeństwa i samej imprezy, zapominamy o pewnych cechach, jakie są niezbędne by wasze przyszłe małżeństwo i wspólne życie było sukcesem. Każdy związek wymaga ciągłej pracy, jednakże są pewne  rzeczy, które powinnaś zrobić ze swoim przyszłym mężem zanim zdecydujesz się powiedzieć „tak”

Spójrzmy, zatem na to, jakie to są rzeczy, których powinnaś doświadczyć lub o których powinnaś porozmawiać ze swoim wybrankiem, zanim zdecydujesz się na kolejny krok.

Pokłóćcie się

Kłótnia ze swoim małżonkiem jest czymś całkowicie normalnym w każdym związku, jednak sposób, w jaki się walczy ma duże znaczenie. Jeżeli twój partner jest agresywny fizycznie lub psychicznie, jeżeli sprawia, że boisz się go, jest pasywno-agresywny bądź też manipuluje tobą by „wygrać” sprzeczkę – to wszystko to czerwone światło, jakie powinno zapalić się w twojej głowie, i które powinny skłonić cię do bliższej obserwacji ukochanego. W kłótniach i walkach w związku nie chodzi, bowiem o wygranie, a o próbę komunikacji i rozwiązania problemu.

Wyjedźcie gdzieś razem

Niektórzy twierdzą, że nie pozna się nikogo dopóki nie wyjedzie się gdzieś z nim. I to chyba prawda. Podróżowanie z partnerem zapewni ci nie tylko cudowne wspomnienia, ale może również ujawnić jak radzi sobie w innym, nowym środowisku i sytuacjach. Pamiętaj jednocześnie, że nie chodzi tu o wyjazd do 5 gwiazdkowego hotelu i leżenie nad basenem, a bardziej o przygodę, która wyciąga was oboje poza strefę komfortu.

Przedyskutujcie sprawę dzieci

Nawet, jeżeli obydwoje ich nie chcecie, nadal powinniście porozmawiać o tym po to by się upewnić, że macie podobną opinie i potrzeby.

Wybierzcie się na sesję doradztwa przedmałżeńskiego

Żeby odbyć sesję doradztwa przedmałżeńskiego nie musicie mieć żadnych problemów do rozwiązania. Chodzi tu bardziej o zapewnienie swojemu małżeństwo dobrego startu i sukcesu poprzez nauczenie się jak rozwiązywać różne problemy, jakie mogą pojawić się w waszym przyszłym wspólnym życiu. Doradztwo przedmałżeńskie jest idealne by zająć się wszystkimi drobnymi, zdawałoby się, sprawami oraz tymi większymi, o których jeszcze nie rozmawialiście, lub unikaliście do tej pory.

Spędźcie trochę czasu oddzielnie

Wierz bądź nie, ale ciągłe spędzanie czasu z drugą osobą nie wychodzi na dobre. Oczywiście pójście w drugą skrajność i bycie w długoterminowym związku na odległość, również nie jest dobrym pomysłem. Niemniej spędzanie czasu oddzielnie jest koniecznością. Po pierwsze, sprawia, że zaczynacie tęsknić za sobą. Po drugie, pokazuje ci prawdziwą siłę i miłość w waszym związku. Dodatkowo wskazuje jak wiele wysiłku obydwoje jesteście w stanie włożyć w komunikację oraz ukazuje wszelkie problemy z zaufaniem.

Zobacz go pijanego

To może wydawać ci się szalone, niemniej to ważne by wiedzieć jak twój przyszły mąż zachowuje się, gdy jest pod wpływem alkoholu. Czy staje się inną osobą? Czy staje się agresywny? Czy alkohol stanowi dla niego jakiś problem? Te wszystkie rzeczy są ważne przy planowaniu spędzenia życia razem, zwłaszcza, jeżeli podejrzewasz, że używki mogą być problemem.

Porozmawiajcie o finansach

Finanse są często przyczyną napięcia w związku i rozstania. Wszyscy chyba jesteśmy świadomi jak wiele stresu przysparzają długi, kredyty. Upewnij się, więc, że ty i twój partner porozmawiacie o finansach obecnie i w przyszłości, np. kto powinien ile się dokładać do domowego budżetu, ile każdy z was ma długów, jakie macie wymagania finansowe, etc.

Oczywiście jest wiele innych punktów, które mogłabym dodać do listy, jednak te 7 wydaje mi się najważniejsze. Warto od nich zacząć, a być może przy okazji wyjdą inne punkty warte rozmowy. Pamiętaj, że sukces małżeństwa zależy od naszych decyzji i wyborów, jakie podejmujemy.

Dodałabyś coś jeszcze do tych rzeczy, które powinnaś zrobić ze swoim przyszłym mężem? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu.

Czytaj również:

Sposoby na powiedzenie “Kocham Cię… niekoniecznie przy użyciu słów

5 sygnałów, że Twój partner nie jest tym jedynym i wyjątkowym

Jak mówić o swoich potrzebach?

20 sygnałów, że nie jesteś zakochana, a emocjonalnie zależna od swojego partnera

Dlaczego współczesne związki są takie „kruche”?

Więcej ciekawych artykułów