5 fraz, które są równie ważne jak “Kocham cię”
Pocket

Kocham cię. To chyba najbardziej magiczne słowa na świecie. Są one obietnicą zajęcia w życiu i sercu drugiej osoby specjalnego miejsca. Często są to słowa, które słyszymy w związku, i które mówią nam, że wszedł on w nową fazę. Niosą nam też obietnicę akceptacji ze strony drugiej osoby. Potwierdzenia, że jesteśmy wystarczająco dobrzy by ktoś nas pokochał, by być dla kogoś „wszystkim”. Jednocześnie jest kilka innych fraz, które są równie ważne jak “Kocham cię”, o ile nawet nie ważniejsze

 

Wielu z nas wierzy w miłość. Wierzy w jej siłę i ważność w związku. Wielu z nas jednak nauczyło się, że miłość nie zawsze wystarcza by móc stworzyć udany związek. Miłość jest dobrym początkiem romansu, ale sama miłość nie wystarczy, żeby związek przetrwał.

Pragnienmy miłości.png

Moim zdaniem jest 5 fraz, które są równie ważne jak “Kocham cię”

Być może nawet są ważniejsze. Frazy, które każdy z nas zasługuje by słyszeć od tych, których kochamy i którzy kochają nas. Ot one:

#1 Szanuję cię

Szanuje cię za to, kim i jaki jesteś. Szanuję cię, ponieważ zasługujesz na mój szacunek, a nie musisz go zdobywać. Szanuję twoje opinie i uczucia. Będę traktować cię jak indywidualność, która ma swoje własne myśli, nadzieje, marzenia i pragnienia i będą one dla mnie tak samo ważne jak dla ciebie.

#2 Będę dla ciebie

Będę dla ciebie, poświęcę swój czas dla ciebie. Dla ciebie nie będę egoistka. Będę trzymać cię za rękę, kiedy będziesz chory. Będę dla ciebie silna, kiedy będziesz słaby. Będę dla ciebie w nocy tak samo jak będę w dzień. Będę dla ciebie, kiedy nie będzie już nikogo innego przy tobie. Będę dla ciebie w 100% dlatego, że jesteś i jesteś tego wart.

#3 Wybaczam ci

Wybaczam ci wszystkie rzeczy, które zrobiłeś lub zrobisz, a które mnie zranią. Wybaczam ci te nieprzyjemne rzeczy, które możesz mi powiedzieć, kiedy jesteś zmęczony po całym dniu pracy. Wybaczam ci te wszystkie czasy, kiedy nie zauważyłeś nawet, że mnie zraniłeś. Wybaczam ci wszystkie twoje duże i małe błędy. Wybaczam ci każdą porażkę, bo widziałam jak bardzo się starałeś. Wybaczam ci tak samo jak mam nadzieję, ze ty mi wybaczysz, ponieważ żadne z nas nie jest idealne.

#4 Będę cię ochraniać

Będę cię ochraniać przed bólem I cierpieniem. Będę ochraniać ideę naszego wspólnego życia. Będę cię ochraniać przed złem i problemami. Nie pozwolę by inni cię zdołowali. Moje ramiona I serce dadzą ci poczucie bezpieczeństwa i miłości. Będę twoim bezpiecznym schronieniem kiedykolwiek będziesz potrzebował i kimś, komu możesz zaufać.

#5 Będę cię wspierać

Będę wspierać twoje nadzieje i marzenia. Będę zawsze twoim wsparciem, będziesz mógł zawsze na mnie liczyć. Podniosę cię, kiedy upadniesz. Będę się starać byś miał wszystko, czego potrzebujesz – emocjonalnie, mentalnie i duchowo.

Jak wam się to podoba? Można się kłócić, że kiedy kogoś kochasz to wszystkie te rzeczy są częścią tej miłości. Jednak czyż nie byłoby miło usłyszeć te słowa wypowiedziane, a nie domyślać się ich?

Poza tym, jeżeli miłość byłaby wszystkim, czego potrzebujemy, to czy byłaby ona czasem taka ciężka, a związki tak często się rozpadały?

Być może jest tak, że możesz kochać wielu ludzi, ale tylko z kilkoma możesz stworzyć relację, która przetrwa czas. Twórz je, zatem z tymi, którzy są czymś więcej poza zwykłym „kocham cię”. Jeżeli Twoim zdaniem istnieje kilka innych fraz, które są równie ważne jak “Kocham cię”, podziel się nimi w komentarzu.

Czytaj również:

Powody, dla których warto mówić kocham

Tak zabijasz intymność, czyli zwroty, których używasz nierozważnie

Sposoby na powiedzenie “Kocham Cię… niekoniecznie przy użyciu słów

Rzeczy, które Twoja żona chciałaby od Ciebie usłyszeć

Więcej ciekawych artykułów

4 Thoughts on “5 fraz, które są równie ważne jak “Kocham cię”, a może nawet ważniejsze”

Comments are closed.