Nie chodzisz na randki
Pocket

Nie chodzisz na randki? Masz czasem wrażenie, że wszyscy wokół chodzą na randki tylko nie Ty? Zastanawiałaś się nad tym dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak trudno znaleźć Ci kogoś kto umówi się z Tobą na randkę czy chociażby Cię polubi? Wiem, że ciężko się do tego przyznać, ale najczęściej winne jest Twoje zachowanie, a raczej twoje pewne złe nawyki

Co  zatem robisz źle? Czy jest coś co zawsze robisz lub mówisz co odrzuca potencjalnych zainteresowanych umówieniem się z Tobą na randkę? Czy jest jakiś błąd, który popełniasz w interakcjach z innymi ludźmi, z atrakcyjnymi dla Ciebie mężczyznami, z przyjaciółmi?

Jeżeli myślisz ciężko i nadal nie możesz wymyślić dlaczego nie chodzisz na randki przeczytaj powody, które mi się wydają ważne. Być może znajdziesz tu coś odkrywczego:

#1 Jesteś zbyt zajęta i nie masz czasu na randkowanie

Znam to z własnego doświadczenia. Wiem jak ciężko znaleźć czas na randki gdy pracujesz w różnych miejscach lub masz różne inne zobowiązania. Jednakże randki nie muszą zajmować Ci, aż tak wiele czasu. Spójrzmy prawdzie w oczy – przy wystarczająco silnej motywacji naprawdę jesteś w stanie znaleźć 1-2 godziny w tygodniu na randkę.

Zadaj sobie pytanie, jeżeli nie teraz to kiedy będę miała czas? Pomyśl nad tym i ustal swoje priorytety. Zastanów się gdzie chcesz być w swoim życiu osobistym za rok, 3, 5 lat? I jak twój brak czasu teraz przekłada się na szanse realizacji twojej wizji?

Pamiętaj też, że obecny „świat” ma tendencję do gloryfikacji idei bycia wciąż zajętym. Wielu ludzi uważa, że bycie ciągle zajętym oznacza bycie produktywnym, bycie człowiekiem sukcesu. Często jednak gdy dokładnie przyjrzymy się swojemu grafikowi znajdziemy zajęcia, które możemy wyeliminować lub skrócić i znaleźć czas na randkę.

#2 Nie lubisz wychodzić z domu

Być może jesteś introwertyczką. Być może mieszkasz w tak pięknym domu, że żal z niego wychodzić. A może po prostu bardzo cenisz sobie komfort i prywatność twoich czterech ścian. Świetnie! Dobrze jest czuć się bezpiecznie i wygodnie w swoim domu, jednakże gdy wszyscy będziemy się izolować w swoich „pieczarach” jakże mamy spotykać innych ludzi – być może potencjalnych partnerów? Jak ktoś ma wiedzieć, że jesteś otwarta na związek, jeżeli cały czas siedzisz w domu?

Wychodzenie z domu nie musi być dla Ciebie męczącym obowiązkiem. Możesz zabrać ze sobą jakąś koleżankę i spotkać się w miejscu, w którym czujesz się komfortowo. Nie musisz też wychodzić codziennie. Wychodź jednak w miarę regularnie. Pamiętaj, że im częściej to robisz tym masz statystycznie większe szanse na poznanie kogoś.

#3 Nadal masz nie rozwiązane problemy z poprzedniego związku

To może być ważna przyczyna tego, dlaczego nie chodzisz na randki. Wiadomo, że niektóre problemy mogą zająć lata zanim zostaną rozwiązane. Inne można rozwiązać w kilka dni czy też tygodni. Czasem nie warto się spieszyć z rozpoczęciem poszukiwań nowego partnera. Prawda jest jednak taka, że przeszłość i Twoje dawne związki nie powinny być wygodną wymówką by nie ruszyć ze swoim życiem naprzód. Musisz być gotowa i otwarta by rozwiązać swoje problemy, pożegnać swoich eks-partnerów. Wszystko to po to by ktoś chciał zaprosić Cię na randkę. Po to by móc wkroczyć w nowy związek.

#4 Nie chcesz się dzielić sobą z drugą osobą

Czas dla samej siebie i poczucie wolności są bardzo ważne. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z nich dla związku. Na pewno zawsze będziesz miała jakieś zajęcia, które będziesz wolała wykonywać sama, bez towarzystwa. Jednakże musisz przyznać, że wiele z zajęć, które sprawiają Ci przyjemność zyskałaby nawet więcej gdybyś robiła je w doborowym towarzystwie. Mogłyby to być zajęcia na potencjalne randki.

Musisz być zatem gotowa otworzyć się na obecność mężczyzny w twoim otoczeniu. Dopuścić do siebie myśl, że niektóre rzeczy mogą być o wiele przyjemniejsze gdy robione są w towarzystwie. Dodatkowym plusem jest możliwość przekształcenia się tych jednorazowych spotkań w coś regularnego.

#5 Masz wyśrubowane standardy

Znasz osoby, które za nic nie umówią się z kimś kogo oceniają jako „nie z mojej ligi”? Być może jesteś jedną z nich? Być może szukasz idealnego partnera spełniającego długą listę wymagań? Pamiętaj jednak, że nikt kto jest perfekcyjny nie umówi się na randkę z nieperfekcyjną osobą.

Jeżeli zatem mierzysz wysoko zadaj sobie pytanie czy masz jakąkolwiek szansę by zainteresować swoją osobą swój ideał. Np. jeżeli jesteś bezrobotną, szarą myszką, która na dodatek ma problemy emocjonalnie, masz małe szanse na zainteresowanie sobą idealnego, bogatego dżentelmena, który wygląda niczym Brad Pitt w młodości. Przykre to, ale prawdziwe. Oczywiście zawsze jest szansa aby, przez odpowiednia pracę nad sobą, zmienić niektóre sytuacje.

#6 Zbyt bardzo polegasz na opinii przyjaciół/rodziny

Nie zrozum mnie źle – opinia ludzi, którym zależy na Tobie jest bardzo ważna. Nie powinnaś jej lekceważyć. Nie zapomnij jednak używać również własnego rozumu. Musisz potrafić podejmować samodzielne decyzje, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby, z którymi chodzisz na randki.

Zastanów się więc dwa razy zanim pomyślisz, a już tym bardziej zanim powiesz, że np. Twoja matka nie chce byś spotykała się z prawnikiem, lub że „moi przyjaciele pokochaliby Ciebie”. To może skutecznie odstraszyć twojego randkowicza.

#7 Lubisz konkurować

Bywają ludzie, którzy nie mogą poprowadzić rozmowy tak, by nie przekształciła się ona w kłótnię. Nie zawsze musi to oznaczać, że taka osoba ma problemy z agresją lub złością. Jednakże dla osoby, która dopiero ją poznała może to oznaczać, że jest ona  zbyt agresywna. Jeżeli odnajdujesz się w tym opisie postaraj się nieco wyluzować i zrelaksować. Pamiętaj, że ludzie nie lubią przebywać w towarzystwie agresywnych osób. Nie czują się wówczas bezpiecznie. A nic nie jest bardziej zniechęcającego niż wizja randki zakończonej ostrą wymianą zdań.

#8 Nie lubisz się stroić

Wiele osób mylnie uważa, że musimy się świetnie prezentować i ubierać by mieć szansę zaproszenia na randkę. Jednak nie jest to prawda. Owszem musisz dbać o siebie i zwracać uwagę na to jak wyglądasz, ale bez zbytniej przesady.

Na pewno nikt nie chce iść na randkę z osobą, która wygląda jakby nie myła się od kilku tygodni. Podobnie jest jednak z osobami, które wyglądają jakby wszystkie swoje pieniądze i czas zainwestowały jedynie w wygląd. Pamiętaj, że opakowanie musi zawierać również odpowiednią zawartość, aby produkt był wystarczająca atrakcyjny dla  kupującego.

Poszukaj więc jakiejś równowagi. Zadbaj o siebie. Odkryj jakie ubranie i makijaż podkreślają Twoje walory. Nie przesadzaj jednak.

#9 Nie zaprosiłabyś na randkę samej siebie

Jeżeli myślisz, że sama siebie nie zaprosiłabyś na randkę, to czy sądzisz, że ktokolwiek inny to zrobi? Dla wielu osób wyobrażenie o sobie jako o osobie mało atrakcyjnej i nieciekawej, powstrzymuje je od wyjścia z domu i spotykania się z kimś. Powodem takiego postrzegania siebie może być niskie poczucie własnej wartości i niska samoocena.

Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest komuś powiedzieć „nie jest przecież tak źle jak myślisz”. Musisz jednak sama siebie o tym przekonać. Jest dużo sposobów na poprawę swojej opinii o osobie samej. Daj sobie wiec nieco czasu. Popracuj nad samooceną, a zaczniesz błyszczeć wewnętrznym blaskiem. A potem śmiało ruszaj na randki.

Jeżeli odnajdujesz siebie w powyższych punktach dobrym pomysłem jest praca nad sobą i stopniowe eliminowanie kolejnych „złych nawyków”. Pamiętaj, że przy odrobinie wysiłku zawsze możesz się zmienić. Nie tylko pomoże ci to na rynku randek, ale poprawi twoją umiejętność nawiązywania relacji międzyludzkich. Oczywiście – najpierw musisz chcieć.

Czytaj również:

Poczuj się bardziej seksowną – 10 szybkich sposobów

Wyzwanie dla singielki

O co pytać na randce? 125 przykładowych pytań

Toksyczne zachowania, które odpychają od Ciebie ludzi

Poznawanie nowych ludzi: 11 ekscytujących sposobów na znalezienie nowych znajomych

Więcej ciekawych artykułów