zakochana w żonatym mężczyźnie
Pocket

„Wiem, co masz zamiar powiedzieć, ale moja sytuacja jest zupełnie inna. On jest naprawdę moją bratnią duszą”- powiedziała mi pewna kobieta o swojej miłości do żonatego mężczyzny. Jeżeli Ty również jesteś zakochana w żonatym mężczyźnie, czytaj dalej. Zawarte tu prawdy mogą otworzyć Ci oczy

Zakochanie się w żonatym mężczyźnie jest wydarzeniem, które często powtarza się w różnych kulturach, religiach i w różnych grupach wiekowych. Jest też niezależne od poziomu wykształcenia. Pomimo wiedzy, że taki „scenariusz” jest mało etyczny, mało moralny i stanowi gwarancję bólu i problemów, które przysporzy wszystkim zaangażowanym, wiele mądrych kobiet mimo wszystko, wstępuje na tę ścieżkę.

Nikt nie ma prawa osądzać tej kobiety, jednak gdy zakochuje się w żonatym mężczyźnie jedna z podanych poniżej „prawd” zazwyczaj ma zastosowanie do jej sytuacji. Tak mówi doświadczenie wielu kobiet udających się po wsparcie do psychoterapeuty.

Jeżeli jesteś na najlepszej drodze do zakochania się w niedostępnym (czyt. żonatym mężczyźnie) lub jesteś już zakochana w żonatym mężczyźnie, być może pomoże Ci przeczytanie dalszej części postu. Wiem, że może być Ci ciężko kontrolować swoje emocje. Może być Ci jednak łatwiej kontrolować to jak interpretujesz daną sytuację. Jeżeli bowiem będziesz ograniczać się do interpretacji „on jest moją bratnią duszą” możesz utknąć w „martwym” punkcie. Jeżeli jednak otworzysz się na nową perspektywę, wówczas możesz zaoszczędzić sobie wiele bólu i rozczarowań.

PRAWDA #1:

Nie ma nic szczególnego w rozbiciu małżeństwa, które jest już „zniszczone”

Bardzo kuszącą jest myśl, że jesteś kimś bardziej wyjątkowym, niż jego żona. Poczucie, że jest się piękniejszą, bardziej seksowną, ładniejszą… i wyjątkową – wszystkim tym, co on Ci wmawia. Ale jeśli był już jedną nogą za drzwiami, co ma miejsce w przypadku większości mężczyzn, którzy rzeczywiście porzucają swoje żony, jesteś dla niego przede wszystkim tym: najbliższym i najłatwiejszym „wyjściem” z trudnej sytuacji. Mężczyźni często żenią się ponownie, ale dość rzadko, z pierwszą kobietą, która zapewniła mu wygodną „wymówkę” przy rozstaniu.

PRAWDA #2:

Staniesz się „mężczyzną” w waszym związku

Jeśli jesteś na początku waszego romansu, może być Ci trudno w to uwierzyć. Przecież to on Cię „goni”, prawda? I wkłada w to wiele wysiłku. Na początku w ogóle nie byłaś nim zainteresowana i dopiero jego starania to zmieniły. Ta dynamika nie może jednak trwać. Bowiem to Ty jesteś dostępna. On jest zajęty. On jest tym, który jest trudny do zdobycia. Ciągnięcie tego romansu doprowadzi Cię ostatecznie do tego, że zaczniesz czuć niepewność, co do samej siebie i jego uczuć względem Ciebie. Może też dojść do sytuacji, kiedy to Ty zaczniesz się czuć jakbyś go „ścigała”.

PRAWDA #3:

Narażasz siebie na życie zawieszone w fantazji

Nawet jeśli Twoje, lub Wasze wspólne, zauroczenie nigdy nie rozwinie się w romans, w znaczeniu fizycznym, nadal może być on szkodliwy. Nie bądź kobietą, która jeździ na wycieczki z jej żonatym szefem lub jest zakochana w swoim żonatym współpracowniku. Zasługujesz bowiem na to, aby być w centrum czyjegoś życia.

PRAWDA #4:

Aby małżeństwo było nieudane potrzeba do tego dwojga ludzi

Twój ukochany odegrał ważną rolę w jego „złym” małżeństwie i nigdy tak naprawdę nie poznasz całej prawdy. Jeśli jego żona jest „szalona”, „zaborcza” lub „kontrolująca”, może to również oznaczać, że zachowując się niewłaściwie wobec swoich koleżanek i współpracownic, dał jej powody do takiego zachowania.Być może ma inne problemy, które są łatwe do ukrycia przed kochanką, ale trudne do ukrycia przed żoną. Pamiętaj, że potencjalnie mogą one zniszczyć Wasz związek, jeżeli zostaniecie „regularną” parą.

PRAWDA #5:

On akceptuje swoje życie, takim jakie jest

Niektórzy mężczyźni wygrają sobie żonę, która jest niczym domowy pracownik, ale dzięki temu wypada on na przykład dobrze w swoim środowisku pracy. Ta sytuacja sprawia jednocześnie, że czuje się on usprawiedliwiony gdy spotyka się ukradkiem z bardziej ekscytującą kobietą, zupełnie różną od jego żony. To jest właśnie to jaki on jest. Nie zmienisz go, bowiem lubi swoje „podzielone” życie. Nie chce się żenić z seksowną kochanką, i tak długo jak jego żona będzie wykonywać swoją robotę wychowując jego dzieci i dbając o dom, będzie zadowolony dzieląc miłe chwile z Tobą. Nie licz jednak na nic więcej.

Jeżeli odnajdujesz się w opisach tu ujawnionych, ale nie jesteś w stanie znaleźć wyjścia z sytuacji, możesz skorzystać z fachowej pomocy psychoterapeuty.  Jeśli chcesz sprawdzić, czy praca z naszą specjalistką jest dla Ciebie, zaplanować swoją 20-minutową darmową konsultację w gabinecie w Łodzi lub przez Skype/telefon. Napisz do nas na ministerstworelacji@gmail.com i podaj 3 odpowiadające Ci terminy konsultacji. Wybierzemy odpowiedni i skontaktujemy się z Tobą.

Czytaj również:

5 sygnałów, że Twój partner nie jest tym jedynym i wyjątkowym

Manipulacja w związku – jak sobie z nią poradzić

http://ministerstworelacji.pl/index.php/2017/01/21/jak-czuc-sie-lepiej-po-rozwodzie-lub-rozstaniu/

Sygnały, że spotykasz się z dupkiem – bądź na nie uważna

Więcej ciekawych artykułów

3 Thoughts on “Jesteś zakochana w żonatym mężczyźnie? Przeczytaj ten artykuł”

  • Boże święty… przeczytałam ale dalej do mnie nie dociera. Nie mogę już w tym tkwić, a zarazem czuje jak bym była uzależniona. Jestem młoda, on sporo starszy. Jest dla mnie wszytkim, i niczym.
    Mam nadzieje ze zmądrzeje z biegiem czasu. Pozdrawiam

Comments are closed.