Twój partner nie jest tym jedynym
Pocket

Często opisujemy osoby, które chcemy by były całym naszym życiem, jako te „jedyne”. Chcemy widzieć naszego obecnego partnera jako wyjątkowego. Warto się jednak zastanowić czy to prawda. Być może Twój partner nie jest tym jedynym i wyjątkowym?

Pomimo tego, że chcielibyśmy wierzyć, że ta osoba jest wyjątkowa i wszystkim, czego chcemy w życiu, mogą istnieć pewne znaki ostrzegawcze, które mogą wskazywać inaczej. Zakładanie, że każda osoba, z którą umawiasz się na randki jest wprost wymarzona dla Ciebie to prosty przepis na złamane serce.

Ważne jest również, aby pamiętać, że miłość w końcu znajdzie drogę do Ciebie. Zrobi to tym szybciej, im bardziej kochasz siebie!

Oto niektóre objawy, po których rozpoznasz, że że Twój partner nie jest tym jedynym i wyjątkowym

1. Słaba komunikacja lub jej całkowity brak

Komunikacja jest jednym z najważniejszych aspektów każdego związku. Nie należy oczekiwać, że druga osoba, będzie w stanie czytać w twoich myślach 24/7.

Jest to bardzo nierealistyczne oczekiwanie. Również Twój partner nie powinien oczekiwać, że będziesz w stanie odczytać jego wszystkie myśli i potrzeby.

Komunikujecie się, w jaki sposób możecie polepszyć sytuację i stosunki pomiędzy wami. Jeśli Twój partner nie chce się w ogóle komunikować z Tobą, to ta osoba nie może być tą „jedyną” dla Ciebie.

2. Czy istnieje dla Ciebie miejsce w jego przyszłości?

Jeżeli osoba, z którą jesteś mówi o swojej przyszłości nie uwzględniając w swojej wizji Ciebie, czy wręcz wprost mówi, że Ciebie w niej nie będzie, oznacza to, że nie jest to „ta wyjątkowa” osoba.

Przyszłość jest rudnym tematem do dyskusji. Nigdy, bowiem nie wiadomo, czy ktoś będzie tak długo razem, jednak, jeśli ktoś mówi o Tobie tak, jakby w ogóle nie było dla Ciebie miejsca we wspólnej przyszłości, to może warto rozważyć natychmiastowe rozstanie z tą osobą. Przecież nie chcesz marnować czasu na kogoś, kto traktuje Cię jako chwilową rozrywkę?

3. Naruszone zaufanie lub brak zaufania w ogóle

Jeśli ta osoba już raz nadwyrężyła Twoje zaufanie lub po prostu nie chce Ci wierzyć lub też Ty nie ufasz jej w najmniejszym stopniu, to jest to dość duży znak ostrzegawczy, że nie jest to ten „jedyny” dla Ciebie.

Zaufanie, podobnie jak komunikowanie się, jest bardzo ważne w związku. Nie można mieć satysfakcjonującego związku, jeśli sobie nie ufacie.

4. Emocjonalna niedostępność

Jeżeli osoba, z którą jesteś nie chce wyrazić żadnego ze swoich uczuć do Ciebie, być może nie jest ona tą idealną dla Ciebie.

Ludzie, którzy nie mówią o swoich uczuciach wobec bliskich osób, miewają często tendencję do „ukrywania” w sobie znacznie głębszych kwestii. Może to być coś o nich, czego nie jesteś w stanie sama ustalić i w związku z tym, nie jesteś w stanie pełniej zrozumieć tej osoby.

To niekoniecznie jest złe, jednak bycie w związku z taką osobą może być bardzo męczące. Próby pomocy komuś, kto nie ma zamiaru powiedzieć jak się czuje i co się stało, zużywają mnóstwo naszej energii psychicznej.

5. Niedokończony proces „dojrzewania”

Jeżeli osoba, z którą jesteś w związku nadal nie dokończyła swojego procesu dojrzewania i wciąż chce zachowywać się jak dziecko, być może nie jest to „ta wyjątkowa” osoba. Przynajmniej nie w tym momencie.

Miłość wymaga bowiem dwoje dojrzałych ludzi, którzy są w stanie zrozumieć siebie nawzajem – swoje potrzeby i pragnienia. Jeżeli więc jesteś jedyną osobą w związku, która wkłada jakikolwiek wysiłek w jego budowanie i utrzymanie, być może Twój partner nie jest tym jedynym i warto rozważyć rozstanie.

Więcej ciekawych artykułów

2 Thoughts on “5 sygnałów, że Twój partner nie jest tym jedynym i wyjątkowym”

Comments are closed.