ocalenie związku na odległość
Pocket

Współczesne związki bywają skomplikowane. A związki na odległość są jeszcze bardziej trudne. Jednocześnie w dzisiejszym świecie są coraz bardziej popularne. Co zrobić gdy w takim związku pojawia się kryzys? Sprawdź sposoby na ocalenie związku na odległość

Miłość to słodkie i magiczne doświadczenie w naszym życiu. Zazwyczaj sprawia, że czujesz się szczęśliwa i rozkwitasz z każdym dniem. Wszystko, co widzisz dookoła siebie jest kolorowe, a Twoim ulubionym kolorem staje się czerwień – symbol miłości i namiętności. Miłość to dobre uczucie, zwłaszcza, gdy osoba, która kochasz znajduje się tuż obok Ciebie i zapewnia Cię o swojej miłości.

Co jednak w przypadku, gdy znajdujecie się w związku na odległość? Czy są sposoby na ocalenie związku na odległość? W jaki sposób sprawić by Wasz związek na odległość był udany i przetrwał? Potrzebujesz trzy niezwykle ważne rzeczy: MIŁOŚĆ, ZAUFANIE I SZACUNEK.

Poniżej znajdziesz 14 wskazówek na ocalenie związku na odległość:

#1 Komunikacja

Zawsze starajcie się zachować komunikację, nieważne jak zajęci jesteście. Wyślij mu rano smsa by życzyć mu miłego dnia, przypomnieć, że go kochasz i poinformować, że będziesz za nim tęsknić gdyż przez cały dzień będziesz zajęta. Jeżeli masz Facebook’a możesz zostawić mu tam miłą wiadomość. Gdy nadchodzi wieczór, to czas, gdy obydwoje możecie zadzwonić do siebie i porozmawiać o minionym dniu, o tym jak bardzo byliście zajęci oraz zapewnić, że mimo wszystko myśleliście o sobie.

Wyznania miłości są równie ważne. Sprawią one, że będziesz się czuć kochana, i że Twój partner dba o Ciebie.

#2 Przestrzeń

Daj mu/jej przestrzeń. Jesteście osobnymi jednostkami, zatem obydwoje macie też różne style życia i marzenia do spełnienia. Ważnym, zatem jest byś zarówno Ty, jak i Twój partner/partnerka, miała czas na spędzenie go ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Oczywiście będziesz za nim/nią tęsknić, ale wierz mi, czas spędzony osobno pozwoli Wam rozwinąć się, jako indywidualna jednostka, która marzy i ma plany na przyszłość.

#3 Nigdy nie idźcie spać, jeżeli nadal jesteście źli na siebie

Nie tylko, dlatego, że sen po tym jak płakaliście czy też złościliście się jest zły dla Waszego zdrowia. Zły nastrój przed snem przeniesie się na drugi dzień i obudzisz się w złym humorze i przez cały dzień będziesz się czuć kiepsko. Umiejętność powiedzenia „Przepraszam Cię, przykro mi. Kocham Cię” jest bardzo ważna w związku.

#4 Pamiętaj, że na tym świecie nie ma idealnych związków

Owszem nie ma związków idealnych, ale zawsze możecie postarać się by dzisiejszy dzień był idealny dla Was. Pełen Waszej miłości, nawet, jeżeli mieszkanie oddaleni od siebie o wiele kilometrów. To kwestia wyboru. Miejcie otwarte umysły na wszelkie pomysły.

#5 Lojalność i szczerość

Nawet, jeżeli znajdujecie się wiele kilometrów od siebie, bądźcie sobie lojalni i szczerzy. Nie flirtujcie z innymi osobami. Nie zdradzajcie. Nawet o tym nie myślcie!

#6 Nie oczekuj zbyt wiele

Oczekiwania są podstawą rozczarowań. Zatem nie pogrążaj swojego związku poprzez niezliczone i nierealne oczekiwania. Wasz związek może nie wytrzymać ich ciężaru.

#7 Schowaj swoją dumę

Czasem, gdy nie potraficie powściągnąć swojej dumy, obydwoje możecie z czasem stać się zgorzkniali i oziębli. Sprawi to, że Wasz związek się skomplikuje i będzie chłodny. Dlatego też mówienie „przepraszam” jest bardzo ważne. Pamiętaj, że czasem warto powiedzieć przepraszam nawet, jeżeli nie jest to Twoja wina.

#8 Ćwicz swoją cierpliwość

Bycie cierpliwą osobą jest bardzo ważne. Zwłaszcza w związkach na odległość. Zawsze bądź cierpliwy/cierpliwa ze swoim partnerem/partnerką. Jako, że nie za często będziesz widzieć swojego/swoją partnerkę/partnera będą dni, gdy będziesz odczuwać ogromną frustrację.

#9 Ufaj partnerowi/partnerce

Zaufanie jest podstawą każdego związku. Jest ono bardzo ważne i niezbędne do budowania wspólnego życia. Jeżeli nie ufasz swojemu/swojej partnerce/partnerze to znak, że być może tak naprawdę go/jej nie kochasz.

#10 Planujcie spotkania

W związku na odległość ważne jest byście obydwoje otwarcie rozmawiali i uzgadniali, kiedy się zobaczycie. Oczywiście potem taki plan trzeba wprowadzić w życie. Żaden związek nie przetrwa bez regularnych spotkań.

#11 Zrozum, że Twój/Twoja partner/partnerka może być zajęty/zajęta

Musisz zrozumieć, że Twój partner/partnerka czasami może być bardzo zajęta. Czy to z powodu rodzinnych zobowiązań, pracy czy też w związku z umówionymi spotkaniami ze swoimi przyjaciółmi. Dlatego też może nie być w stanie od razu odpowiedzieć na Twoje wiadomości. W tym wypadku nie rób z tego problemu, a zwyczajnie „wybacz”, że nie od razu odpisuje na Twoją wiadomość.

#12 Zawsze mów swojemu/swojej partnerowi/partnerce gdzie idziesz

Informowanie swojego partnera/partnerki o tym gdzie idziesz jest czymś, co jest mile widziane w związku. W ten sposób Twój/Twoja partner/partnerka nie czuje się niepewnie i łatwiej będzie mu/jej obdarzyć Cię zaufaniem.

#13 Nie ukrywaj niczego

W żadnym związku nie powinno się trzymać niczego w sekrecie. Związek na odległość niczym się w tej kwestii nie różni. Może Cię kusić by coś ukryć, zataić przed partnerem/partnerką, ale nie rób tego. Mówienie sobie o małych rzeczach również buduje intymność i zaufanie w związku.

#14 Wspierajcie się nawzajem

Gdy jesteś w związku na odległość staraj się wspierać swojego/swoją partnera/partnerkę jak tylko możesz. Nieważne czy będzie to dotyczyło szkoły, kariery czy innych zainteresowań i aktywności – ważne jest by druga osoba wiedziała, że dobrze jej życzysz i może ona na Ciebie liczyć.

Wiele może być różnych porad. Lista mogłaby się ciągnąć w nieskończoność. Mam nadzieję, że te wskazówki są dla Ciebie pożyteczne.

Możesz też uzyskać dodatkową pomoc w „ratowaniu” związku współpracując z psychoterapeutą. Jeśli chcesz sprawdzić, czy praca z naszą specjalistką jest dla Ciebie, zaplanować swoją 20-minutową darmową konsultację w gabinecie w Łodzi lub przez Skype/telefon. Napisz do nas na ministerstworelacji@gmail.com i podaj 3 odpowiadające Ci terminy konsultacji. Wybierzemy odpowiedni i skontaktujemy się z Tobą.

 

Czytaj również:

Tak zabijasz intymność, czyli zwroty, których używasz nierozważnie

Sposoby na powiedzenie “Kocham Cię… niekoniecznie przy użyciu słów

Ciekawe pomysły na randki – 73 idee

Więcej ciekawych artykułów