Czy to koniec mojego małżeństwa?
Pocket

Czy to koniec mojego małżeństwa? To jedno z najtrudniejszych pytań, jakie kiedykolwiek możemy sobie zadać. Może Cię zadziwić, że nawet, gdy je sobie zadajesz, nadal masz trzy opcje do wyboru

Tego rodzaju pytanie, jakim jest rozważanie czy to koniec mojego małżeństwa, rzadko, kiedy ma prostą odpowiedź: tak lub nie. Oczywiście są pewne okoliczności, w których natychmiast powinnaś pomyśleć o rozwodzie, jednak najczęściej odpowiedź na to pytanie sprawia nam wiele trudności. Różne są ku temu powody.

Zastanawianie się czy to koniec mojego małżeństwa, jest bardzo emocjonujące. Twoje uczucia w momencie podejmowania decyzji mogą przeskakiwać pomiędzy zamartwianiem się, strachem, smutkiem, złością, nostalgią, gniewem czy też wieloma innymi. Może Ci się wydawać, że „wariujesz”, ale jest to coś zupełnie naturalnego. Niemniej, kiedy jesteśmy pod wpływem tak wielu silnych emocji, trudno jest jasno myśleć.

Gdy pojawia się w Twojej głowie to pytanie oznacza to, że stawka jest wysoka,. Stoisz na rozstaju dróg. Albo zostać czy odejść. Nie ma nic pomiędzy.

Chociaż pytanie: „Czy to koniec mojego małżeństwa?”, zadajesz samej sobie, prawda jest taka, że ​​odpowiedź będzie miała wpływ również na innych ludzi. Na Twojego małżonka i oczywiście dzieci (i zwierzęta). Również Twoją rodzinę urodzenia, rodzinę współmałżonka i znajomych. Nagle okazuje się, że może być dużo osób do rozważenia.

Mając to wszystko na uwadze, stresujesz się chcąc podjąć odpowiednią decyzję. A ta, niestety, jest mało prawdopodobna. Zwłaszcza, gdy przeżywasz te wszystkie myśli i emocje!

Spójrzmy, zatem na Twoje pytanie „Czy to koniec mojego małżeństwa?” z nieco innej perspektywy

Ale zanim to zrobimy spróbuj, choć odrobinę, uspokoić swój umysł i ciało. Weź głęboki oddech, lub taki, jakiego potrzebujesz, aby odpocząć, choć trochę.

Zatem teraz…

Prawda jest taka, że masz trzy opcje zamiast tylko dwóch, którymi się zamartwiałaś.

#1 Pierwszym rozwiązaniem jest zostanie tu gdzie teraz jesteś. W całej tej niepewności i stresie. Jeżeli życie w obecnym status quo jest dla Ciebie ok, to jest to, co być może powinnaś wybrać.

#2 Twoja druga opcja jest do wyboru rozwodu. Wybranie rozwodu może wydawać się proste. Może być nawet odbierane, jako pójście na łatwiznę, ale tak naprawdę, nie ma nic łatwego w rozejściu się.
#3 Twoją trzecią opcją jest wybór, aby dać swojemu małżeństwu wszystko co tylko możesz. Dopóki prawidłowa decyzja nie stanie się dla Ciebie oczywista. Nie oznacza to, że po prostu nagle, sama z siebie, dowiedziesz się, co robić. Oznacza to, że postarasz się wyczerpać wszystkie opcje, jakie tylko przyjdą Ci do głowy. Możesz na przykład porozmawiać z ludźmi, którym udało się „uratować swój związek”. Pójść samej lub z mężem na terapię. Udać się na konsultacje ze specjalistką lub specjalistami. Czytać książki i artykuły na temat „ratowania” małżeństwa. Porozmawiać z ludźmi, którzy mają rozwód za sobą. Jak widzisz opcji jest wiele.

Ta trzecia opcja nie jest łatwa. Zwłaszcza, jeśli weźmiesz pod uwagę wysiłek z nią związany. Jest to jednak jedyny sposób, na to by wiedzieć z całą pewnością, że podejmujesz właściwą decyzję dla siebie i swojej rodziny.

 

Dodatkowo w momencie, gdy będziesz czuć, że jesteś w stanie szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy to koniec mojego małżeństwa?”, zyskasz też dodatkową siłę by postępować zgodnie ze swoją decyzją. Bez ponownego wahania i zastanowienia.

 

Być może jesteś zainteresowana/zainteresowany dołączeniem do e-kursu „Odbudowy życia”? Sprawdź jak Twoje życie może się odmienić dzięki temu dziesięciotygodniowemu treningowi. Dodatkowo, dzięki udziałowi w kursie, będziesz mieć możliwość dołączenia do zamkniętej grupy na FB, która da Ci możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia. Sprawdź szczegóły – E-kurs „Odbudowa życia po rozstaniu”

 

Czytaj również:

Definitywne sygnały, że powinnaś się rozwieść

Jak czuć się lepiej po rozwodzie lub rozstaniu?

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “Czy to koniec mojego małżeństwa? – sprawdź możliwe odpowiedzi”

Comments are closed.