warto mówić kocham
Pocket

Kochać, jak to łatwo powiedzieć… Nie zawsze i nie wszystkim. Jeżeli masz problem z wyznawaniem miłości, sprawdź poniższe powody, dla których warto mówić kocham

 1. Jedną z rzeczy, o których pamiętamy o ludziach, z którymi dzielimy całe lata naszego życia to to, jak bardzo ich kochaliśmy i jak bardzo czuliśmy się przez nich kochani.
 2. Kochamy ludzi z milion powodów, dlatego jest to ważne, żeby zacząć czuć się w porządku mówiąc ludziom, których kochamy o naszych uczuciach.
 3. Wszyscy wiemy, jak to jest, kiedy czekasz na kogoś, aby Ci powiedział – nie ma powodu do zadawania takich tortur komuś innemu.
 4. Wszyscy znamy, co najmniej jedną osobę, której chcieliśmy to powiedzieć, ale, o której mówiliśmy sobie, że zawsze będzie blisko nas, a która ostatecznie zniknęła z naszego życia, zanim udało nam się powiedzieć, co tak naprawdę czuliśmy do niej.
 5. Czasami jesteśmy tkwimy w trudnej sytuacji i wiemy, że jest tylko jedna osoba, do której możemy zadzwonić. Ta osoba musi wiedzieć, że ją kochasz. Naprawdę.
 6. Najlepszą częścią bycia z kimś, na kim nam bardzo zależy to, pewność, że oni wiedzą, jak bardzo są dla nas ważni.
 7. W miłości nie ma czegoś takiego jak normy związanych z płcią. Każdy może pierwszy powiedzieć, że kogoś kocha, i to nieprzestrzeganie właściwej kolejności nie sprawi, że stanie się kimś słabym.
 8. Przeważnie uważamy, że powiedzenie znajomym, że ich kocham byłoby „dziwne” lub „straszne”, ale to tylko, dlatego, że społeczeństwo ma wiele głupich zasad dotyczących platonicznej miłości. Miłość przyjacielska jest jedną z najsilniejszych emocji na całym świecie.warto mówić kocham
 9. Często porzucamy relacje zastanawiając się czy kiedykolwiek byliśmy kochani – jest to jest straszne uczucie. Możesz zatrzymać ten rodzaj bólu w Twoich relacjach, jeśli chcesz.
 10. Twoja rodzina – ludzie, którzy Cię wychowali – chcą tylko usłyszeć, jak ważni są dla Ciebie i jak bardzo o nich dbasz. Nie ma powodu, żeby nie odpłacić im uczuciem.
 11. Nie ma powodu, aby bać się kochać kogoś. Bowiem najgorszą rzeczą, z jaką możesz się wtedy zmierzyć, jest odrzucenie, które jest niczym w porównaniu do bycia osobą, która nigdy nie mówi nikomu, co tak naprawdę czuje.
 12. Nawet, gdy ktoś Cię odrzuca, wciąż zyskujesz coś z bycia bardziej współczującą, otwartą i szczerą osobą.
 13. Jeśli ktoś sprawia, że jesteś szczęśliwa/-wy i czujesz, że ją kochasz, to ta osoba zasługuje na to, by o tym wiedzieć.
 14. Łatwo jest zapomnieć o kimś, z kim żyjesz od dłuższego czasu – przyjacielu, partnerze – że są oni jednym z najlepszych części Twojego życia. Ważne jest, aby im to przypominać.

Pamiętaj: istnieje milion sposobów, aby powiedzieć komuś, że kocham Cię. Możesz napisać do list, jeśli jesteś zbyt nerwowa/-y, aby powiedzieć to twarzą w twarz. Dodatkowo będzie to coś, co osoby, które kochacie mogą zachować do końca ich życia.

Czytaj również:

Sposoby na powiedzenie “Kocham Cię… niekoniecznie przy użyciu słów

9 sposobów na docenienie ludzi w Twoim życiu

Toksyczne zachowania, które odpychają od Ciebie ludzi

Kochanie siebie? Jak to naprawdę wygląda

Więcej ciekawych artykułów