Pocket

Zabijasz intymność, i to w sposób, którego prawdopodobnie nigdy nie zauważasz.

Używając nierozważnie pewnych zwrotów, narażasz swój związek, czy też inne relacje na niebezpieczeństwo, które może owocować ich końcem.

Jest to rozmowa, którą codziennie odbywasz, czasamikilka razy dziennie, która może tworzyć dystans pomiędzy między Tobą, a tymi, których kochasz. W niektórych przypadkach, ta rozmowa może być częściowo odpowiedzialna za wiele nieudanych związków i przyjaźni.

Jeśli tak jest, to wiedz, że nie jesteś sama.

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że sposób, w jaki prowadzimy nieformalne rozmowy  często faktycznie oddala od nas ludzi zamiast ich zbliżać. Oto, co mam na myśli, oto jak zabijasz intymność…

Jeśli zapytać kogoś dla Ciebie ważnego: „Jak się dzisiaj czujesz?”

A on odpowiadają: „Jestem naprawdę zestresowany”.

Co zazwyczaj odpowiadasz? Powiesz mu:

  • Poczujesz się jutro lepiej.
  • W zeszłym tygodniu, też byłam zestresowana. Powiem Ci, co się stało…
  • Ciągle jesteś zestresowany!

Oczywiście możesz mieć dobre intencje uspokajając swojego partnera. Możesz nie byś świadomie lekceważącą, przypominając mu, jak często narzeka. Kiedy zmieniasz temat na samą siebie, może po prostu starasz się być empatyczna. Jednak, kiedy ktoś mówi Ci, jak się czuje i Ty go lekceważysz, albo minimalizujesz jego uczucia lub zmieniasz temat, to, co się naprawdę (choć nieświadomie) komunikujesz, to:

„Nie jestem zainteresowana Tobą i tym jak się czujesz”.

Jak zabijasz intymność

Ignorowanie uczuć ukochanej osoby zawsze będzie miało negatywny wpływ na Wasz związek. Oto, dlaczego:

To, co większość ludzi chce w relacji z innymi ludźmi, to być zauważonym, a dokładniej by ich uczucia zostały zauważone.

Kiedy przypadkowo ignorujesz uczucia bliskiej osoby, jest to destrukcyjne dla Waszego związku. W przyszłości, ta osoba może nie chcieć Ci mówić o swoich uczuciach, ponieważ zakłada, że nie chcesz o tym słyszeć. Nikt nie lubi czuć się „ciężarem” dla innego człowieka. Powie Ci, zatem, że czuje się dobrze, nawet, gdy jest to dalekie od prawdy.

I Wasza relacja będzie się dalej pogarszać. Z biegiem czasu bliska Ci osoba zacznie się oddalać. Nie przyjdzie do Ciebie, aby podzielić się z Tobą ważnymi sprawami. Nie będą Ci ufać na tyle, by powierzyć Ci swoje najskrytsze myśli. Będą gotowe prowadzić z Tobą tylko najbardziej płytkie rozmowy. Zanim się zorientujesz, przestaną telefonować lub rozmawiać z Tobą, i będziesz się zastanawiać, co się stało z Waszą relacją.

Ignorowanie uczuć drugiej osoby zabija intymność

Masz moc tworzenia i cieszenia się głęboko intymnymi relacjami (chodzi tu nie tylko o intymność fizyczną, ale przede wszystkim emocjonalną i duchową). Następnym razem, gdy ktoś Ci bliski będzie się dzielił z Tobą swoimi uczuciami, po prostu usłysz to, co mówi i zauważ to, co czuje. Nie ignoruj tej osoby i nie zabijaj intymności, która właśnie trwa. Następnie oglądaj jak działa „magia”.

Czytaj również:

Sposoby na powiedzenie “Kocham Cię… niekoniecznie przy użyciu słów

Toksyczne zachowania, które odpychają od Ciebie ludzi

9 sposobów na docenienie ludzi w Twoim życiu

Więcej ciekawych artykułów