Książki, które są w stanie polubić chłopcy

Jeżeli ktoś chciałby wybrać prezent na komunię dla chłopca, czy też jakikolwiek inny podarunek, to śmiało może spojrzeć na książki. Wiele osób wychodzi z przekonania, że tylko dziewczynki lubią czytać książki, ale tak nie jest. Chłopcy też kochają czytać. Stawiają oni na książki, gdzie nie brakuje różnorodnych przygód. Ot, ciekawą propozycją stać się mogą dla nich publikacje naukowe, dzięki czemu mogą oni wiele dowiedzieć się m.in. o współczesnym świecie i nie tylko.

Planetarium. Muzeum Kosmosu

Autorami tej książki są Raman Prinja i Chris Wormell. Dzieci z wielkim zaciekawieniem podchodzą do tego, co dotyczy kosmosu. To miejsce (świat?), które stanowi dla nich wielką zagadkę. Czas więc je odkryć. Po części uda się to dzięki tej książce, która jest wielkim albumem wiedzy. Takim, który pomaga poznać nie tylko znane już zjawiska, ale również te mniej znane meteoryty, które po cichu przemieszczają się po Wszechświecie. Ogromną zaletą tego albumu są ilustracje, które zostały wykonane z niezwykłą starannością. Nie brakuje tu również treści, która pomaga wyjaśnić najbardziej tajemnicze zjawiska. Ciekawie i z pomysłem. Wszystko opisane w takim sposób, aby wzbudzić ogromne zaciekawienie u czytelników.

Dziennik cwaniaczka. Tom 1

Jeff Kiney i jedna z najbardziej kultowych książek, która wśród młodych czytelników cieszy się ogromną popularnością. Chyba można nawet powiedzieć, że kolejne pokolenia zapoznają się z przygodami Grega Heffley’a. Oto pewien nastolatek, który właśnie trafił do nowej szkoły. Co się dzieje w tej szkole? Wszystkiego można dowiedzieć się z dziennika głównego bohatera, który każdy czytelnik ma przed sobą. Greg dostał od swojej mamy pamiętnik. No ale pamiętniki dobre są dla dziewczyn. Greg postanowił mieć dziennik, który… . Tak, młodzi ludzie mogą być pewni, że podczas jego lektury na pewno w żaden sposób nie będą narzekać na nudę. Niesamowita publikacja, która doczekała się już kolejnych kilkunastu tomów, bijących rekordy popularności.