Pięć rzeczy, których nikt nie mówi o rozwodzie
Pocket

Rozwód nigdy nie jest łatwym przeżyciem. Każdy z nas ma jakieś wyobrażenia na temat jego przebiegu. Są jednak pewne rzeczy, których nikt nie mówi o rozwodzie. Sprawdź jakie

  1. To potrwa dłużej i będzie bardziej wstrząsające niż myślisz

Jeśli wszystko jesteście w stanie między sobą uzgodnić, to możliwe jest rozwiązywanie sprawy w ciągu kilku tygodni. Jednak bardziej niż prawdopodobne wymiana pism, uczestnictwo w rozprawach sądowych i dojście do satysfakcjonującego obie strony rozstrzygnięcia sprawy, może potrwać około roku, a często znacznie dłużej i może Ci naprawdę zadać wiele bólu. Nie wspominając o ilości przeżywanego przy tym stresu. Jest to maratoński wysiłek i ważne jest, aby była przez cały czas w dobrej formie psychicznej.

  1. Zakończenie małżeństwa i podjęcie decyzji o finansach to dwa zupełnie odrębne tematy

W szczególności powody zakończenia małżeństwa prawie nigdy nie wpływają na wynik finansowy, a sąd nie będzie karał małżonka za czyny popełnione w trakcie małżeństwa.

  1. Sądy są mniej atrakcyjne niż sobie wyobrażasz

Większość ludzi myśli o sądach jako przestronnych salach w dostojnych budynkach, ale większość z nich znajduje się w słabo utrzymanych budynkach z gorącymi, bezwietrznymi korytarzami z oknami, które się nie otwierają, gdzie czeka się wiele godzin, aż napięcie stanie się nie do zniesienia.

  1. Nie ma czegoś takiego jak finanse „poza sprawą”

Musisz być w pełni szczera mówiąc o finansach, a prawnicy nie mogą pomóc Ci ukryć aktyw lub kłamać partnerowi. Jeśli chodzi o sądy, uczciwość jest najlepszą polityką.

  1. Może to być oczyszczające doświadczenie

Wielu uważa, że ​​rozwód jest smutnym doświadczeniem. Chociaż nigdy nie można łatwo zakończyć małżeństwo, dla wielu osób jest to szansa by móc wreszcie zrobić krok naprzód i rozpocząć budowanie nowego rozdziału w swoim życiu. Może to być oczyszczające doświadczenie . Ludzie mogą stawać się bardziej szczęśliwymi i silniejszymi w miarę postępu procesu.

 

Czytaj również:

Twoje ciało podczas rozstania: co mówi nauka o złamanym sercu

Nieszczęśliwe małżeństwo: co jest najlepsze dla dzieci – zostać razem czy rozstać się?

Jak sobie radzić z bólem po rozstaniu

Kłócisz się ze swoim partnerem? Nie rób wówczas tych 4 rzeczy

 

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “Pięć rzeczy, których nikt nie mówi o rozwodzie”

Comments are closed.