Dlaczego powinnaś uciąć wszelki kontakt ze swoim eks

Dlaczego powinnaś uciąć wszelki kontakt ze swoim eks

Rozstania zawsze były ciężkie. Trudno jest nam kończyć pewne etapy w naszym życiu. Nawet, jeżeli zakończenie jest naszą decyzją i inicjatywą. Tym trudniej rozstać się z kimś, kto nas zostawił. Jednym ze sposobów na to jak poradzić sobie z tą skomplikowaną sytuacją to uciąć wszelki kontakt ze swoim eks. Dlaczego? Sprawdź poniższe wyjaśnienie


W naszym coraz bardziej wirtualnym i cyfrowym świecie, przeżycie rozstania, gdy związek się kończy, zajmuje o wiele więcej czasu niż kiedyś. Możesz, zatem śledzić kolejne poznawanie i dodawanie znajomych na jego profilu na Facebooku.  Jeśli przez całą noc imprezuje, możesz zobaczyć wszystkie jego zmiany statusu w historii snapchata. Jeśli flirtuje, możesz zobaczyć zdjęcia, które lajkuje w wyszukiwarce Instagrama. Dodajmy do tego Twittera, LinkedIn czy też jakąkolwiek aplikację służącą do randkowania… i już jest jasne, dlaczego przeżycie rozstania stanowi dzisiaj dodatkowe wyzwanie. Dziś widzisz dosłownie wszystko. To właśnie sprawia, że odbudowanie swojego życia po rozejściu się z partnerem może być bardzo ciężkie. Niezależnie od tego czy rozstaliście się w miłej atmosferze, czy też, jako wrogowie.

Jak więc sobie z tym radzić?

Odpowiedź jest jedna. Zakończ całkowicie komunikację pomiędzy Wami. Utnij wszelki kontakt ze swoim eks. Przestań obserwować, wyrzuć z przyjaciół, przesuń w lewo. Usuń jego numer (i spróbuj go również zapomnieć). Wejdź w etap całkowitego braku kontaktu. Za tydzień, za miesiąc, może za rok – poczujesz się lepiej. Będziesz stopniowo odzyskiwać równowagę. A stanie się to dużo szybciej, jeśli nie będziesz mieć pojęcia, co on takiego robi.

Wiem, że to może wydawać się trudne i niemiłe. W końcu właśnie straciłaś kogoś, komu wszystko mówiłaś. Kto wiedział o prawie każdym Twoim kroku. Z kim dyskutowałaś na poważne tematy. Kogoś, z kim się śmiałaś z drobnych codziennych błahostek. Kto ustalał z Tobą posiłki i zakupy. Straciłaś ze swojego życia kogoś, kto znał Twoje życie, a Ty znałaś jego. To trudne, a nawet okrutne. Niemniej, jeśli zdecydowałaś się (z jakiegokolwiek powodu), aby zakończyć związek, to jest to konieczne.
Jeśli naprawdę nie jesteś gotowa do zerwania wszelkich kontaktów z tą osobą, zastanów się, dlaczego, i stwórz plan nad butelką czerwonego z dziewczynami. W przeciwnym razie, utnij wszelki kontakt ze swoim eks. Jest to jedyny sposób, w jaki można leczyć złamane serce – i pójść dalej ze swoim życiem.

 

Być może jesteś zainteresowana/zainteresowany dołączeniem do e-kursu „Odbudowy życia”? Sprawdź jak Twoje życie może się odmienić dzięki temu dziesięciotygodniowemu treningowi. Dodatkowo, dzięki udziałowi w kursie, będziesz mieć możliwość dołączenia do zamkniętej grupy na FB, która da Ci możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia. Sprawdź szczegóły – E-kurs „Odbudowa życia po rozstaniu”

 

Czytaj również:

Cytaty dodające otuchy w trakcie i po rozstaniu

Jak czuć się lepiej po rozwodzie lub rozstaniu?

Wyzwanie dla singielki

Więcej ciekawych artykułów

One thought on “Dlaczego powinnaś uciąć wszelki kontakt ze swoim eks

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *