Dlaczego powinnaś uciąć wszelki kontakt ze swoim eks
Pocket

Rozstania zawsze były ciężkie. Trudno jest nam kończyć pewne etapy w naszym życiu. Nawet, jeżeli zakończenie jest naszą decyzją i inicjatywą. Tym trudniej rozstać się z kimś, kto nas zostawił. Jednym ze sposobów na to jak poradzić sobie z tą skomplikowaną sytuacją to uciąć wszelki kontakt ze swoim eks. Dlaczego? Sprawdź poniższe wyjaśnienie


W naszym coraz bardziej wirtualnym i cyfrowym świecie, przeżycie rozstania, gdy związek się kończy, zajmuje o wiele więcej czasu niż kiedyś. Możesz, zatem śledzić kolejne poznawanie i dodawanie znajomych na jego profilu na Facebooku.  Jeśli przez całą noc imprezuje, możesz zobaczyć wszystkie jego zmiany statusu w historii snapchata. Jeśli flirtuje, możesz zobaczyć zdjęcia, które lajkuje w wyszukiwarce Instagrama. Dodajmy do tego Twittera, LinkedIn czy też jakąkolwiek aplikację służącą do randkowania… i już jest jasne, dlaczego przeżycie rozstania stanowi dzisiaj dodatkowe wyzwanie. Dziś widzisz dosłownie wszystko. To właśnie sprawia, że odbudowanie swojego życia po rozejściu się z partnerem może być bardzo ciężkie. Niezależnie od tego czy rozstaliście się w miłej atmosferze, czy też, jako wrogowie.

Jak więc sobie z tym radzić?

Odpowiedź jest jedna. Zakończ całkowicie komunikację pomiędzy Wami. Utnij wszelki kontakt ze swoim eks. Przestań obserwować, wyrzuć z przyjaciół, przesuń w lewo. Usuń jego numer (i spróbuj go również zapomnieć). Wejdź w etap całkowitego braku kontaktu. Za tydzień, za miesiąc, może za rok – poczujesz się lepiej. Będziesz stopniowo odzyskiwać równowagę. A stanie się to dużo szybciej, jeśli nie będziesz mieć pojęcia, co on takiego robi.

Wiem, że to może wydawać się trudne i niemiłe. W końcu właśnie straciłaś kogoś, komu wszystko mówiłaś. Kto wiedział o prawie każdym Twoim kroku. Z kim dyskutowałaś na poważne tematy. Kogoś, z kim się śmiałaś z drobnych codziennych błahostek. Kto ustalał z Tobą posiłki i zakupy. Straciłaś ze swojego życia kogoś, kto znał Twoje życie, a Ty znałaś jego. To trudne, a nawet okrutne. Niemniej, jeśli zdecydowałaś się (z jakiegokolwiek powodu), aby zakończyć związek, to jest to konieczne.
Jeśli naprawdę nie jesteś gotowa do zerwania wszelkich kontaktów z tą osobą, zastanów się, dlaczego, i stwórz plan nad butelką czerwonego z dziewczynami. W przeciwnym razie, utnij wszelki kontakt ze swoim eks. Jest to jedyny sposób, w jaki można leczyć złamane serce – i pójść dalej ze swoim życiem.

 

Być może jesteś zainteresowana/zainteresowany dołączeniem do e-kursu „Odbudowy życia”? Sprawdź jak Twoje życie może się odmienić dzięki temu dziesięciotygodniowemu treningowi. Dodatkowo, dzięki udziałowi w kursie, będziesz mieć możliwość dołączenia do zamkniętej grupy na FB, która da Ci możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia. Sprawdź szczegóły – E-kurs „Odbudowa życia po rozstaniu”

 

Czytaj również:

Cytaty dodające otuchy w trakcie i po rozstaniu

Jak czuć się lepiej po rozwodzie lub rozstaniu?

Wyzwanie dla singielki

Więcej ciekawych artykułów

3 Thoughts on “Dlaczego powinnaś uciąć wszelki kontakt ze swoim eks”

Comments are closed.