w związku z psychopatą - 8 subtelnych sygnałów, że możesz w nim być
Pocket

Związek z psychopatą? Sądzisz, że Ciebie to nie dotyczy? Wierzysz, że jesteś w stanie rozpoznać psychopatę z daleka? Zastanów się jeszcze raz. Możesz być w związku z psychopatą i nawet o tym nie wiedzieć. Naucz się zatem rozpoznawać sygnały ostrzegawcze

Psychopaci przodują w umiejętnościach interpersonalnych – są czarujący, weseli i ekscytujący. Ich największą bronią jest umiejętność emocjonalnego i umysłowego uwodzenia swoich „ofiar”, atakując w sytuacji, gdy są oni najbardziej bezbronni. Dzięki temu mogą uzyskać to, czego tylko zapragną.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak uniknąć potencjalnie niebezpiecznego związku rozpoznając wszystkie subtelne sygnały, zanim będzie za późno i zbyt mocno angażujesz się i utkniesz w związku z psychopatą.

Oto 8 subtelnych sygnałów, że możesz być w związku z psychopatą. Przeczytaj je uważnie:  

#1 Ma za sobą historię finansowej lub zawodowej niestabilności

Często psychopaci są niezdolni do utrzymania pracy czy opłacenia swoich finansowych zobowiązań. Ich poczucie bycia kimś wyjątkowym sprawia, że często odrzucają reguły rządzące w danej firmie (np. przybywanie na określoną godzinę, nie okradanie firmy, etc.). Częstym powodem utraty pracy jest ich niesubordynacja, której powodem jest ich brak szacunku do ludzi, którzy mają nad nimi kontrolę np. szefów.

#2 Bardzo szybko chce, aby waż związek stał się “poważny”

Jeżeli ktoś, z kim się spotykasz bardzo szybko chce, aby wasz związek stał się poważny i jest zły na ciebie, gdy usiłujesz zachować swoją autonomię i stawiasz mu pewne granice, powinien to być jasny sygnał ostrzegawczy dla ciebie.

#3 Opowiada historie o swojej wielkości

Jednym z najwyraźniejszych sygnałów, że możesz spotykać się z psychopatą są historie, które opowiada o sobie, a które wydają się być wyolbrzymione, przesadzone i niespójne. Fakty, które odkrywasz po prostu, nie pasują do siebie.

#4 Jest niegrzeczny wobec obcych ludzi

Poobserwuj jego zachowanie wobec zwierząt, niepełnosprawnych lub bezdomnych. Niektórzy mówią, że jeżeli chcesz naprawdę kogoś poznać, sprawdź jak zachowuje się wobec osób, które nie mogą nic dla niego zrobić. Psychopaci mogą okazywać zirytowanie, zniecierpliwienie wobec obcych im ludzi, a nawet bawić się nękaniem ich i byciem dla nich nieuprzejmym.

#5 Jest nadmiernie czarujący

Wydaje ci się, że twój partner jest aż nadto czarujący? Jest dobrym mówcą, który udaje empatię po to by dostać to, czego pragnie? Psychopaci używają wdzięku i czaru by manipulować ludźmi, kontrolować ich i by zamaskować swoje prawdziwe plany. Ten urok osobisty służy im, jako kompensacja braku odczuwania czy wyrażania prawdziwego ciepła i empatii.

#6 Wierzy, że reguły go nie obowiązują

Psychopaci żyją zgodnie z zasadą „życie ma być przyjemne”. Jeżeli coś sprawia im przyjemność i jednocześnie wierzą, że nie zostaną na tym czymś złapani lub nie zostaną złapani, to dalej to robią, nawet, jeżeli coś jest niezgodne z prawem.

#7 Seks dla niego jest osiągnięciem

Nieważne czy w łóżku jest utalentowany czy też nie, jeżeli masz wrażenie, że twoja przyjemność jest dla niego bardziej osiągnięciem (połechtaniem jego ego) niż chęcią sprawienia ci przyjemności i bycia blisko, to powinien być to dla ciebie sygnał ostrzegawczy.

#8 Nigdy się nie myli

Psychopaci wdadzą się z tobą w kłótnię lub wręcz w słowną walkę na każdą najmniejszą sugestię, że nie mają w czymś racji lub że ktoś wie coś lepiej od nich. Znajdą też dobre wytłumaczenie dla każdego, nawet największego swojego błędu. Często wręcz to wytłumaczenie sprawi, że będzie ci głupio, że go o coś oskarżasz lub podejrzewasz.

Jeżeli zaobserwujesz te sygnały w swoim związku, być może czas rozważyć rozstanie? Pozostanie w związku z psychopatą może się bowiem wiązać z wieloma kosztami. Nie tylko emocjonalnymi.

Więcej ciekawych artykułów

2 Thoughts on “W związku z psychopatą? – 8 subtelnych sygnałów, że możesz w nim być”

Comments are closed.