Poznawanie nowych ludzi
Pocket

Poznawanie nowych ludzi stanowi dla ciebie wyzwanie? Wydaje Ci się to trudne, bo w końcu nie jesteś już w szkole podstawowej? Spokojnie, nie musisz być dzieckiem, aby mieć szansę na poznawanie nowych ludzi.

Oto kilka porad dla Ciebie.

Kiedy jesteśmy singlami, często zastanawiamy się, w jaki sposób możemy spotkać naszą bratnią duszę. Ale zwykle nie poświęcamy zbyt dużo myśli temu, jak poznać nowych ludzi, z którymi możemy się zaprzyjaźnić. Być może nigdy nie będziesz w takiej potrzebie, ale w dzisiejszych czasach, każdy może się znaleźć w sytuacji, gdy przenosi się do innego miasta, kraju… i wówczas nadchodzi czas, gdy możemy czuć potrzebę poznawania nowych ludzi.

Poznawanie nowych ludzi, gdziekolwiek jesteś

# 1 Zastanów się, czego szukasz

Jakich przyjaciół szukasz? Takich, którzy szukają szalonych weekendowych przygód? Takich, którzy lubią oglądać seriale, przegryzając popcorn z kuchenki mikrofalowej? Wiesz, kim jesteś, więc warto poszukać ludzi, którzy mają podobny sposób myślenia jak Ty. Nie staraj się być kimś, kim nie jesteś.

# 2 Rób to, na co masz ochotę

Jeśli robisz to, na co masz ochotę, w końcu odkryjesz sposób na poznawanie nowych ludzi, którzy również lubią robić to samo, co Ty. Plus jest też taki, że po przeprowadzce do nowego miasta, masz okazję, aby pokazać się, jako tabula rasa. Nikt Cię tu nie zna, więc rób to, co chcesz, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze.

# 3 Wyjdź ze swojej rutyny

Zazwyczaj wracasz z pracy do domu, robisz sobie krótką drzemkę, a następnie wykonujesz podstawowe prace domowe? Być może jednak ta rutyna to kolejny powód, dla którego nie spotykasz ludźmi. Zatem zmień nieco swoją codzienną rutynę. Wypróbuj nowe rzeczy, w ten sposób otworzysz się na nowych ludzi.

# 4 Będziesz musiał wypróbować kilka różnych strategii

Pierwsza strategia może nie zadziałać tak jak planowałeś. Możesz na przykład próbować spotykać ludzi, chodząc na wycieczki grupowe, ale okaże się, że to nie działa dla Ciebie. Jednakże, po tym jak zmienisz strategię, może się okazać, że poznasz nowych przyjaciół. Przejdziesz, zatem przez kilka nieudanych prób, ale w końcu powinieneś znaleźć właściwą dla siebie drogę.

# 5 Zostaniesz odrzucony

Tak, to się wydarzy. Będziesz spotkać ludzi, rozmawiać z nimi, wspólnie żartować, i nic więcej. Możesz nawet poprosić ich o kontakt telefoniczny czy przez Facebook, ale nie będą skłonni utrzymywać z Tobą dalszych relacji. Może to być bolesne, ale to część gry.

# 6 Wykorzystaj swojego psa

Posiadanie psa to jeden z najprostszych sposobów na poznawanie nowych ludzi. Kto nie lubi psów? Zacznij, więc zabierać swojego psiaka na spacer, a może będziesz mieć z tego kilku nowych znajomych.

# 7 Pojawiaj się gdzieś regularne

Stań się stałym bywalcem. Czy to w barze, klubie książki lub studio jogi – po prostu stań się kimś, kto regularnie tam bywa. Poznasz z czasem ludzi, którzy tam pracują i innych stałych bywalców. Jest to jeden z najprostszych sposobów na poznawanie nowych ludzi. Tylko upewnij się, że jesteś stałym bywalcem miejsca, które rzeczywiście Ci się podoba.

# 8 Rób rzeczy samotnie

Jeśli znasz kogoś, nie proś ciągle, aby Ci towarzyszył. Pójście gdzieś samotnie to świetny sposób na poznawanie nowych ludzi. Ludzie wchodzą w interakcje z innymi, którzy są sami. Zatem może być tak, że robienie rzeczy samotnie, skończy się na nie byciu samotnym. Pamiętaj o tym, kiedy uczysz się jak poznawać nowych ludzi.

# 9 Otwórz się

To naturalne, że jesteś nerwowy i nieśmiały na początku. Ale w końcu, trzeba otworzyć się i stać się nieco bardziej towarzyskim. Nie oznacza to, że masz być otwartą księgą, ale trzeba pozwolić sobie być trochę bardziej otwartym to sprawi, że ludzie będą czuć się bardziej komfortowo w Twoim towarzystwie.

# 10 Bądź aktywny w mediach społecznościowych

Mam kilku znajomych, którzy poznali się przez Facebooka. Tak, wiem, że brzmi to dziwne. W rzeczywistości jednak, social media to świetny sposób na poznawanie nowych ludzi. Jeśli zawsze rozmawiasz z kimś przez Messengera lub Instagram, to, dlaczego nie spotkać się po prostu na żywo?

# 11 Pracuj nad nowymi znajomościami

Poznawanie nowych ludzi w szkole było to łatwe, bo nie trzeba było pracować nad tymi znajomościami. Ludzie byli tam każdego dnia, tak samo jak i Ty. Ale teraz jest inaczej. Umawianie się na kawę raz w miesiącu to może być za mało by rozwinąć znajomość. Musisz pracować nad nową znajomością albo możesz ją stracić.

 

Poznawanie nowych ludzi wymaga trochę pracy, ale wierzę w Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to wstać z kanapy, założyć swoje buty i wyjść.

Więcej ciekawych artykułów

One Thought on “Poznawanie nowych ludzi: 11 ekscytujących sposobów na znalezienie nowych znajomych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *